Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet pánikbetegség?

Ez lehet pánikbetegség?

Figyelt kérdés

Szeptemberben volt egy rosszullétem ami során ezek a tünetek jelentkeztek:heves szívdobogás, gombócérzés a torokban, remegett a lábam és a kezem,izzadó tenyér, szapora pulzus, szédülés, ájulásérzet,levegőkapkodás,sírás, halálfélelem.

Tanulás közben éreztem hogy nem bírok koncentrálni, valami szétfeszít belülről és ekkor jöttek ezek a tünetek. 20 percig tartott ez a rosszullét.


(Voltunk háziorvosnál. pajzsmirigy, vércukorszint teljesen jó, a szívem is rendben van.)


Ezek után én mégis elkezdtem félni hogy mi lesz akkor ha az iskolában fog rám törni ez a rosszullét vagy akár a buszon. Azóta a suliban már volt többször is hogy óra közben elkezdtem zihálni és felgyorsult a szívem. Legutóbb magyarórán olvastuk a szöveggyűjteményt és éreztem hogy gyors a szívem és kezdek teljesen elgyengülni. A padtársam megszólalt mellettem hogy remeg a kezem. Próbáltam még jobban a szövegre összpontosítani hogy kibírjam óra végéig. Nagyon rossz volt.


December elején voltunk egy egyetemi nyílt napon. Beültünk a terembe és én rögtön szóltam anyának hogy én ülök a szélére (ha esetleg menekülnöm kell). Nagyon zsúfolt volt a terem és fülledt meleg volt. A tenyerem szinte lucskos lett 2 perc alatt és lesápadtam. Csak az járt a fejembe hogy ki akarok szabadulni mielőtt megfulladok. Kimentünk levegőzni és sokkal jobb lett.



2019. jan. 2. 00:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Pánikrohamok ezek. Szedjél rá valami gyógynövényes tablettát rendszeresen, aztán lassacskán elmúlnak ezek.
2019. jan. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez nem "lehet pánikbetegség", hanem pánikbetegség. Mégis mi más lenne. Haladéktalanul fordulj pszichológushoz.
2019. jan. 2. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2019. jan. 2. 10:14
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, az. Nekem is igy kezdodott, aztan osszeomlottam, es honapokig ki se tudtam tenni a labam a hazbol. Ne vard meg, menj egy minel elobb pszichologushoz. Enis egyetemi nyiltnapon lettem rosszul eloszor haha
2019. jan. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!