Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hónapok óta agyturkászhoz...

Hónapok óta agyturkászhoz járok. Ennek ellenére "nagyon kellemetlen" mélypontjaim vannak? A sztenderd válasz, hogy ne várjak azonnali eredményt, de a pár hónap azért nagyon nem azonnal.

Figyelt kérdés

2019. jan. 2. 14:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Cseréld le a gurut egy olyanra, aki ért is hozzá.
2019. jan. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Phoney ***** válasza:

Amit jó eséllyel 20+ év alatt sikerült elrontani és bebetonozni a fejedben, azt gyakran nem lehet pár hónap alatt helyrehozni. Terapeutához mentél, nem varázslóhoz.


Lehet persze, hogy nem haladtok, de hogy vannak nagyon rossz mélypontjaid, abból nem feltétlenül ez következik. A terápia nem vidámpark, ahol hétről hétre minden egyre csak szebb lesz, hanem ha haladtok vele, akkor lesz benne sok munka és szenvedés is. Jó majd akkor lesz, mikor már a nehezén túl vagytok. Ez most kicsit olyan, mintha műtét közben azt mondanád, hogy már órák óta műtenek és még mindig rosszul érzed magad. Szóval ennyiből nem lehet eldönteni, hogy nálatok mi a helyzet.

2019. jan. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Na ez nem ennyire egyszerű:

Ha kifizetem, egy hétvége alatt összehoznak olyan "lojalitás tréninget", hogy az hét nyelven beszél.


Ha a megrendelő cég, akkor egy hétvége alatt lehet komoly eredményeket elérni, ha én kérek segítséget, az hónapokig tart?


Erről, nekem egy karter nevű fogalom jut eszembe...

2019. jan. 2. 15:24
 4/11 Phoney ***** válasza:

Sok minden eszébe jut az embernek, ha olyanon gondolkodik, amihez nem ért. Ha te is értesz valamihez, akkor valszeg röhögtél már laikusokon ugyanezért.

A legnagyobb terapeutazseni sem képes BÁRMIT megoldani pár hónapon belül, a világ összes pénzéért sem. Ha szerinted az egyhétvégés agymosás bármit megold, akkor arra menj, ne terápiára.

2019. jan. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Én mérnök vagyok. Ha kimegyek hozzád megjavítani a kütyüdet, mit szólnál, ha azt mondanám, hogy néhány év alatt megjavítom, ha a kütyü is nagyon akarja?


(Ha te jönnél így hozzám itt érne véget a beszélgetés)


Ha te értesz hozzá, kérlek mond meg, van-e olyan agyturkász, aki már hallott a korrektség nevű fogalomról.


Igen engem műszaki dolgokkal nehéz zavarba hozni (azért erre tegnap is volt példa), a fentiekből látszik, hogy a lelki dolgokkal kapcsolatban csak a jelenségeket ismerem.

2019. jan. 2. 16:17
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Engem inkább az érdekelne, hogy egy ilyen tehetséges mérnöknek (aki racionális és logikusan is gondolkodik már csak szakmájából adódóan is) miért van szüksége agyturkászra, miért vannak egyáltalán mélypontjai?
2019. jan. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is mérnök vagyok és ezért is nem pszichológushoz mentem, hanem pszichiáterhez. A gyógyszer az megoldja automatikusan, ennek így kell működnie. Már csak azért is, mert ennek is szervi oka van, felesleges az élet minden pillanatában arra figyelve élni, hogy nehogy megfeszüljünk, nehogy így meg úgy, hiszen a pszichológus is megmondta, hogy azt nem szabad.
2019. jan. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Phoney ***** válasza:

Ha a terápiát egy készülék javításához hasonlítjuk, akkor kb. a következőt kell elképzelned:


Viszek neked egy kütyüt javításra, amihez nemcsak dokumentáció nem létezik, de nem is ember tervezte, hanem saját magát építi és programozza holmi zavaros algoritmusok alapján [gének], amiket szintén nem tervezett meg senki. A hardverről ugyan elérhető némi információ, csakhogy a hozzád vitt cuccnak hardveresen valószínűleg semmi baja, a szoftverről viszont semmi konkrétumot nem lehet tudni (azon kívül, hogy saját magát írja egy ismeretlen gépi kódban), nem lehet hozzáférni, és nem lehet újratelepíteni, kikapcsolni, újraindítani sem. Amivel dolgozhatsz, az az output és input, mindenféle direkt programozási vagy beállítási opció nélkül, tehát klasszikus értelemben nem is javítható. A készülék és a szoftvere is önkarbantartó, de ezek a funkciók adott körülmények közt megakadnak (akár egyszerre több is) és problémákat halmoznak fel, na ekkor eléd hozzák ezt az irracionális ufótechnológiát, hogy „csináld már át” ezen a helyzeten, mindössze az elődeid/kollégáid tapasztalataira és a fantasztikus intuíciódra, eszedre támaszkodva.

Namost valamirevaló mérnök itt vágná rá, hogy nemcsak határidőre nem vállalja, hanem ki az a hülye, aki ilyennel egyáltalán foglalkozik, de mivel itt beteg emberekről volt szó, akikkel mégis csak kezdeni kellett valamit (főleg, hogy akkoriban még a mai tünetkezelő gyógyszerek sem léteztek), annak idején szerencsére volt pár generációnyi zseni, akik a megfigyelhető jelenségekből és reakciókból modelleket állítottak fel, majd addig kísérleteztek a betegeken, amíg apránként sikerült ténylegesen működő módszereket találni az eleve csak modellszinten értelmezhető problémákra. Hogy ezekkel a módszerekkel nem lehet határidőre dolgozni, az nem korrektség, hanem reális lehetőségek kérdése. Persze ebbe beletartozik a terapeuta felkészültsége és tehetsége, sőt a korrektsége is, de nemcsak ezek.

Amúgy nem tudom, itt mit értesz korrektség alatt, nem mondta el előre, hogy mire számíthatsz? Azt tényleg nem ártott volna.

2019. jan. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
61%

Mérnök létedre nem sok intelligens gondolat van a fejedben.

Pár hónap semmit nem jelent az ilyen kezeléseknél.

Tapasztalat!

2019. jan. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mondta valaki, hogy intelligens vagyok? Akinek minimális esze van tudja, hogy nem hordjuk a pénzt szélhámosnak
2019. jan. 4. 07:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!