Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek pánikbeteg vagyok?...

Szerintetek pánikbeteg vagyok? Vagy ez minek a tünete: ha valami rossz történik vagy velem vagy mással, ordítozok, sírok, remegek és elrohanok?

Figyelt kérdés

Nemrég például a barátom, akibe halál szerelmes vagyok és együtt is vagyok vele 2 éve, ivott és rosszul lett és bármennyire is akartam neki segíteni, szinte hisztirohamot kaptam.... Nem tudtam magamat irányítani.


Következő: Nemrég voltam sajnos kórházban egy betegség miatt. Az orvos megakart vizsgálni és hirtelen megijedtem az eszköztől, amivel vizsgált volna, és szintén ordítoztam, leugrottam az ágyról, nem hagytam magam. Mindezt 23 éves lány létemre... Azonnal benyugtatóztak.


Egyszer összevesztem a barátommal, és az autóbol is kigrottam mellőle, az nagyon durva volt... ( mondjuk ez másfél évvel ezelőtt történt).


Azt szeretném kérdezni, hogy ezek a hirtelen "rohamok" minek a tünetei lehetnek?



2019. jan. 6. 17:15
 1/6 A kérdező kommentje:
Nagyon bánt, hogy ilyen vagyok sajnos és higyjétek el, nagyon félelmetes...olyan, mintha nem tudnám magam irányítani. Holott szeretnék erőt venni magamon, és jobb ember lenni akkor is, ha éppen valami baj történik. Mi van, ha éppen egy rossz helyen, rosszkor viselkedek így és ezalapján ítélnek meg? Esetleg pszichiáter, gyógyszer kellene ilyen problémára?
2019. jan. 6. 17:22
 2/6 anonim válasza:
valószínű hogy pánikbeteg vagy! szerintem látogass el egy pszichológushoz hátha ő tud segíteni! mindenképpen kérj segítséget! nem kell szégyellni!
2019. jan. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez nem pánikbetegség. Indulatkezelési zavar, depresszió, stressz.
2019. jan. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Köze nincs a pánikrohamhoz.
2019. jan. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hogy jön ehhez a depresszió vagy az indulatkezelési zavar? Nem vagyok depressziós, életvidámnak tartom magam, sosem panaszkodom, és szerencsére nincs is mire, nem vagyok zárkózott sem, sok barátom van, sok programot csinálunk, van egy kétéves párkapcsolatom is, nincsenek családi problémáim sem!


Továbbá, ha valami fel is idegesít de nagyon, akkor sem viselkedek így, ahogy fent leírtam! Ez csak és kizárólag egy esetben jön elő: ha megijedek valamitől!


Ezért gondolok pánikbetegségre..

2019. jan. 6. 22:10
 6/6 A kérdező kommentje:
Épp ezért fogalmaztam úgy, hogy "ha valami rossz történik vagy velem, vagy mással", tehát ha félelem keletkezik bennem, az valahogy durva reakciókat vált ki.
2019. jan. 6. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!