Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik, hogy kizárólag...

Létezik, hogy kizárólag veszekedés közben jön rám a pánikroham? Vagy ez csak hisztéria?

Figyelt kérdés

Többen mondták tünetek alapján, hogy ez pánikroham, ami nálam lejátszódik, de kizárólag akkor jön rám, mikor élőben nagyon veszekedek valakivel, és annyira kiakaszt, hogy végül kontrollálhatatlanná válok. Életemben talán 5x volt ilyen, idáig mindig a barátom itta a levét, de legutoljára anyukám is kiakasztott. Ilyenkor képes vagyok a személynek nekimenni, ruhájánál/hajánál fogva ráncigálni. Közben sírógörcsöt kapok, légszomj, remegek, visítok, és képes vagyok a földre esni. Ezek után pedig próbálok valahogy lenyugodni, de általában fél óráig még sírógörcsöm van. (mielőtt anyu előtt is lejátszódott volna ez az egész, torkaszakadtából üvöltött velem és ráncigálta a ruhámat és pofozkodni próbált, egy ideig tudtam magam csak tűrtőztetni).

Barátommal ennek ellenére jól meg vagyok, anyukámtól viszont szószerint félek már pár éve, és nagyon rossz vele a kapcsolatom. Sokat sírtam mindig, miután veszekedtem vele. Nagyon erőszakos, volt párszor, hogy hátulról megütött vagy a kezemet ráncigálta. Amint hazáér bárhonnan, már összeszorul a gyomrom, mert naponta bejön a szobámba veszekedni valami miatt...és úgy érzem, hogy kezdek tönkremenni.. Ezért néha enyhe depressziót is érzek, és el fog a sírás, ha arra gondolok, hogy milyen a kapcsolatom vele. Kérdésem az, hogy csak én viszem túlzásba ezt az egészet, és csak hisztizek, vagy tényleg mentálisan beteg vagyok? És hogy kezeljem ezt az egész helyzetet? Bocsánat, ha túl hosszúra és érthetetlenre sikerült.. 18/L


2019. jan. 6. 21:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Költözz el.
2019. jan. 7. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez nem pánikbetegség és nem hisztéria! Teljesen normalis emberi reakcio, anyad viselkedesere, sajnos valszeg a benned keletkezett serelmek miatt lettel ilyen!

Ha elkoltoz es a korulmenyek alkalmasak lesznek, tidatosan elkezded maagad fejleszteni ha ezen valtoztatni szeretnel. De ahoz onnalo eletbe kell h kezdj. Tudom h nehez de muszaj

2019. jan. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!