Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen módszerekkel lesz...

Milyen módszerekkel lesz valakinek jó önbizalma, önértékelése?

Figyelt kérdés

Az ember ugye fél sok mindentől. Pl. társkeresés, beszélgetés, szereplés. Ha legyőzi a félelmet, és lép, és sikereket ér el, gondolom, megjön az önbizalma. De ha fél, nem fog lépni, vagy nagyon bénán.

"Önbizalom": eszembe jutott, hogy talán mi magunk is biztathatnánk magunkat, hogy milyen jók vagyunk, képesek vagyunk valamire, szeretetre méltók vagyunk, stb. Ez működik?



2019. jan. 7. 15:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Régen én is önbizalom hiányos voltam. Nekem nagyban segítettek az akkori barátaim, hogy bár gyökér voltam, mégis mindenhova elhívtak. Aztán eldöntöttem fejben, hogy miért lennék én kevesebb egy másik embernél? Nagyon dobott ezen az is, hogy elkerültem kollégiumba,(környezet változás) úgyhogy ott már egy magabiztos gyerekként ismertek meg engem az emberek.
2019. jan. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sajnos érzem, hogy mennyire negatív hatással vannak rám a szüleim, ez nem az ő vagy én hibám, ez így alakulat ki a helyzetektől függően. Önbizalom olyan dolog hogy csak akkor tudod fejleszteni ha gyakorlod az életben is a szociális helyzeteket. Pl. Nincs barát/barátnő akkor nyilván ismerkedesbe kell belejönni. Nagyon sok netes videó van erről. Vagy munkahelyen kitörni. A félelem, érzelmek elfojtasa egy gát, és ezt kéne megtalálni mi okozhatja. Lehetnek szülők vagy környezet,ezt kéne kideríteni mi okozza.
2019. jan. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Önbizalom:nem félsz belevágni ismeretlen dolgokba. Nem parázol, hogy mi van ha nem sikerül mert tudod, hogy ha elkezdesz valamit annak van érési ideje.

Önbecsülés: az akkor van amikor az értékrended szerint élsz. Pl kimondod ha valami zavar téged, őszinte vagy saját magadhoz és másokhoz is.

2019. aug. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!