Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha meghalt egy gyerek szülője,...

Ha meghalt egy gyerek szülője, hogyan vészelhetné át?

Figyelt kérdés

Beszéljünk E/3-ban.


Ha egy gyereknek meghalt az egyik szülője, jár pszichológushoz, aki az ég adta világon semmit sem segít, minden áldott nap sírva alszik el, és minden tantàrgyból bukásra áll, mert nem bírt tanulni (ez csak mégjobban stresszeli) az hogyan szabadulhatna ki ebből? Ha egy pszichológus sem tud segíteni mégis ki tudna? Mit tehetne ez a gyerek? Ha csak a halálra tud gondolni...?


2019. jan. 9. 16:48
 1/9 A kérdező kommentje:
Rossz témába raktam. Bocsi
2019. jan. 9. 16:49
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Pszichológust kell váltani, de nagyon gyorsan, esetleg pszichiáterhez fordulni. És mondja el ugyanezt a megmaradt szülőnek, vagy annak, aki gondoskodik róla.
2019. jan. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
10 éves voltam, amikor meghalt az édesapám. Nemcsak a szülőmet vesztettem el, hanem az egész életmódom megváltozott. Elköltöztünk onnan ahol éltünk, új iskola, új otthon, új barátok...túléltem... pszichológus nélkül is.
2019. jan. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

Tapasztalatból mondom, hogy a legjobb az, ha kibeszéli magából, és kiadja magából. Az én édesanyám nagyon közel állt hozzám, mikor elhunyt, és volt 1-2 ember, akivel erről tudtam beszélgetni, sokat segített, főleg ha az illető is tapasztalt hasonlót.


Ha nincs ilyen ember a közelében, akkor váltson pszichológust, de ennek időt kell adni. Jobb, mint eltemetni magában a fájó dolgokat.

2019. jan. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán hány éves gyerek? Egyke? Nagyon sokmindent nem tudunk. A pszichológusváltáson érdemes lehet elgondolkodni, de azért a pszichológus se tud csodát tenni, időt kell adni a gyásznak. Mikor halt meg a szülő?
2019. jan. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyke gyerek (lany). Fel eve halt meg az anyuka, akivel nagyon szerettek egymast. Az apukaval nincs olyan joban, es nincs is olyan sok penzuk, hogy eltudjanak koltozni. Vannak baratai a lanynak, de senkinek sem mer beszelni rola
2019. jan. 9. 17:13
 7/9 anonim ***** válasza:
És mégis hány éves? 6 vagy 16?
2019. jan. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 szlory ***** válasza:
46%

Segíteni szeretnék, talán a következő pszichomókus helyett keressenek/ajánljanak nekik kineziológust. Kicsit hupákolásnak tűnhet, mert nem Dr./Prof. végzettséggel csinálják, VISZONT sokkal gyorsabban van visszacsatolás a kezelés sikeréről/sikertelenségéről. Ha 3-4 látogatáson belül semmi érdemi változás nem lesz, akkor jobb esetben ő maga mondja, hogy gáz van, rosszabb esetben az illetőnek kell keresnie olyat, akivel jobban együtt tud dolgozni.


Több kineziológiai iskola/módszertan létezik, tehát simán van, hogy az adott személynek-léleknek másra van szüksége. - de aki megtalálja a magához illőt, azzal sokkoló, mit tud művelni (hatékonyságban) a kezelés. 2 ilyen embert láttam eddig, nem szoktam meglepődni dolgokon, de még engem is hanyatt vágott, milyen mélyre ástak le, kigubancolni az illető életet..

2019. jan. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
15 éves lány. Nemsoká lesz 16 éves. Egyébként köszi a válaszokat
2019. jan. 9. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!