Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 16 éves fiú vagyok. Az elmúlt...

16 éves fiú vagyok. Az elmúlt fél évben 2 hetente berúgtam. Annyira nem vészesen, mindig tudtam hol vagyok, mit és miért csinálok, néha volt, hogy bizonytalan volt a járásom. Ilyen mértékű alkoholizálástól károsodhat-e a szellemi teljesítőképességem?

Figyelt kérdés

#alkohol #16 éves #agy #részeg #metális egézség
2017. dec. 30. 00:41
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Nem, felnőtt ember esetében nem, viszont éveken át, felnőtt esetében is igen! De fél év nem fog leamortizálni, viszont azt is figyelembe kell venni, hogy fejlődő szervezet vagy, és még az agyad is fejlődik, az alkohol az agyban a kapcsolatokat rombolja, tehát például, sportban gyengébb leszel, hisz a reakcióidőd csökken, vagy nehezebben tudsz megjegyezni szövegeket, verseket, valamint, nem épül majd be egyes cselekvésmenet olyan gyorsan az agyadba mint előtte, így kevésbé tudsz majd új dolgokat elsajátítani.

16 évesen még sérülékenyebb a mentális egészséged.

Vedd ezt figyelembe!

A memóriád lesz a legrosszabb egyébként, hisz ugye az agyad egyes autópályái lezárulnak és a mellékutakról kell megközelítenie az adott területet, vagyis lassabban hívod majd elő a számodra szükséges információkat, és mivel még tanulsz, ez elég kellemetlen lehet...

2017. dec. 30. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Első, 1 # - es , tökéletes választ adott.
2017. dec. 30. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok és kijavítanám magam:

A reakcióidőd nőni fog (hisz ha csökkenne az pozitív változás lenne.)

2017. dec. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ha jól értettem,ha most abbahagyom megúszom a dolgot maradandó károsodás nélkül?

2017. dec. 30. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!