Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek a szociális...

Szerintetek a szociális fóbiát leginkább a rossz családban nevelkedés okozza?

Figyelt kérdés

Én sajnos egyre inkább erre jutok.

Talán a géneknek is köze van hozzá.

Sajnos a szüleim külün-külön is sérültek.

Egyik oldalon alkoholizmusra való hajlam,erőszakos viselkedés(ez anyám és családja,sajnos több rokon halt meg benne),másik oldalon apám átlagnál nagyobb érzékenység,szorongás.

És persze az együttélésük.Állandó veszekedések gyerekkorban.


Bennem az alakult ki,hogy soha nem akarok párkapcsolatot,mert az rossz,veszekedéssel,szorongással jár.


2019. jan. 10. 20:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, te milyen nemű vagy?


Én ahogy utaltam rá, férfi vagyok. Nálam sajnos híre sincs semmilyen jelentkezőnek, pont a problémámból kifolyólag, mert olyan zárkózott életet élek. De egyébként én is valamiféle laza, tehát nem együtt élős kapcsolatot tudnék elképzelni.

2019. jan. 31. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
A kinézetemet átlagosnak tartom egyébként.
2019. jan. 31. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
8-as vagyok. Szerintem lehet párkapcsolata szocfób betegeknek is. Nagyon nem mindegy hogy ki a partner! Mondjuk nálam fokozatosan alakult ki a fóbia, egyre nehezebben léptem kapcsolatba emberekkel. Mikor a férjemet megismertem, még jobb volt a helyzet. De az hogy megismertem, annak is köszönhető, hogy "bele a mélyvízbe" módszert alkalmaztam magamon, és csakazártis társaságba mentem, szórakozni mentem, és szerencsém volt mert találtam egy normális embert. Viszont ha ő nem lenne, akkor még rosszabb állapotban lennék szerintem :-(
2019. jan. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!