Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Minden antidepresszáns okozhat...

Sertralin89 kérdése:

Minden antidepresszáns okozhat szexuális problémát?

Figyelt kérdés
Sok emberrel beszéltem, de a szakértők egy része inkább a kognitív viselkedésterápiát ajánlja. A gyógyszerek nagy része ezt okozza. Ez igaz? :(

2019. jan. 14. 15:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Okozhat libidócsökkenést, de akkor le kell cserélni a gyógyszert egy másikra. Szólni kell az orvosnak, hogy a jelenlegi nem megfelelő és kész.
2019. jan. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

"A gyógyszerek nagy része ezt okozza. Ez igaz? :( "


Igaz. A pszichiáter ezzel a panasszal nem foglalkozik. Bármilyen gyógyszer, kegyszer, vegyszer stb. befolyásolja az életedet.

2019. jan. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy csak nagyon indokolt esetben kellene gyógyszert szedni. Milyen panaszaid vannak?
2019. jan. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"Bármilyen gyógyszer, kegyszer, vegyszer stb. befolyásolja az életedet."


Még jó hogy! Ez a lényege a gyógyszereknek. Elég baj lenne, ha semmin sem változtatnának.

:D

2019. jan. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Eddig pánikzavarral és depresszióval diagnosztizáltak...szedek nyugtatót (helex + frontin alvás előtt) de így is szarul alszok. Nappali tüneteim enyhék, vagy szinte nincsenek. Nem merek antidepresszánst szedni, mert az egyik gyógyszerrel nagyon megszívtam...
2019. jan. 15. 09:36
 6/13 anonim ***** válasza:
Miért nem mersz? A nyugtatók sokkal rosszabbak, mint az antidepresszánsok. Meg kell találni a megfelelő gyógyszert, a próbaidőszakot (ahol a mellékhatások jelentkezhetnek) végig kell szenvedni, de utána nagyon hatékonyak.
2019. jan. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Sajnos a pszichiáterek többsége tesz magasról arra hogy neked lesz e ideiglenes vagy maradandó szexuális problémád, majd azzal is járhatsz hozzá és kapja érte a pénzt.


Nekem rexetin lett felírva, mondta ő hogy az a leggyengébb, aztán kialakult a PSSD ( [link] nálam is, nemzetközi petíciót is adtak ki pár hónapja, hogy legalább a dobozokra felkerüljön hogy bizony a szexuális életed simán hazavághatja ideiglenesen vagy örökké is, sőt még a gyerekdét is ha nem ürül ki időben a szervezetedből.


- orbáncfű, ez a leginkább hatékony alternatívája, klinikai vizsgálatokkal igazoltan, nem mellesleg semmi mellékhatása.

2019. jan. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Orbáncfű tablettát már nézegettem, de a gyógyszerész csaj nem nagyon akarta, mert összeveszik más gyógyszerekkel. Jelenleg 1 Helextől (0,5 mg) + 1 Frontintól (0,25 mg) SE tudok végigaludni 8 órát. Igaz, először a Helexet veszem be, és amikor megébredek hajnali 3 fele, akkor dobom be a frontint, de csak a Helexnek elégnek kellene lennie...régen elég is volt...
2019. jan. 16. 15:28
 9/13 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem tudsz tőlük aludni, mert nem altatók. Csak nyugtatókat szedsz. A stresszt csökkentik, de nem tesznek álmossá. Felesleges éjjel bekapkodnod a frontint, mert nem altató és nem egészséges, ha összevissza dobálod magadba a gyógyszereket.

Döntsd el, hogy mit akarsz. Nyugtatót, altatót, antidepresszánst? Mert a kérdésed és a válaszaid elég kuszák.

2019. jan. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

# 8


nos igen, én az orbáncot teázom napközben,

este meg cickafark+macskagyökér,

az orbánc nyugtat, a cicka és a macska meg segít jobban aludni

de tény hogy én sem keverem össze-vissza a gyógyszerekkel


legfeljebb Atarax megy mellé ha nagyon nem tudnék aludni,

ami nyugtató, de az engem el is álmosít, szerencsére ritkán kell, és nem okoz gondot a keverés


az is tény, nem ámítalak azzal hogy az orbánc azonnal fog hatni,

de nekem 3 hét után érezhetően nyugodtabbak lettek a napjaim, kevesebb ingerlékenység, ami máskor iszonyatosan kiborított volna, most azzal is egész könnyen elvagyok.


Persze ezt neked kell tudnod, az hogy nekem úgymond nem veszett össze semmilyen gyógyszerrel, nem garantált hogy neked sem fog, de a PSSD miatt inkább óvatosan bánok ezekkel a gyógyszerekkel, de te érzed hogy mit mersz bevállalni és mit nem.


# 9

Nekem a nyugtató bevétele után 20-30 perccel szunya, akkor most mi van? annyira lenyugtat hogy a szemem is alig bírom nyitva-tartani, ráadásul a fent említett nyugtató egyik mellékhatása nálam az hogy este mikor felkelek másodpercekig alig látok, estére a pulzusom erősen lecsökkenti, 3 napig szedem egyfolytában akkor meg olyan magas vérnyomásom lesz tőle napközben hogy az valami durva, de a lényeg hogy engem pl. altat a nyugtató, lehet pont mert erősen csökkenti a pulzusom, de ezek szerint azon ritka csoportba tartozom akire így hat.

2019. jan. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!