Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért alszok szarul?

Miért alszok szarul?

Figyelt kérdés
22:00 kor szoktam lefeküdni aludni, és 5:45 kor kelek. Minimum 2x felkelek éjszaka, 2 percig ébren vagyok, és utána újra elalszok. Már 5kor fent szoktam lenni,45 percel az ébresztő előtt, pedig akkor is álmos vagyok, de visszaaludni már nem tudok. Fáradtan kelek fel, és ez megy már 6 napja. Miért van ez? Hogy tudnék véget vetni ennek?

2019. jan. 14. 21:23
 1/3 Alain Delon ***** válasza:
7 óra alvás pont ideális.
2019. jan. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Általában 23-23:30 felé fekszem le,hénykolódok jó esetben egy órát mire el tudok aludni,legalább 4-5-ör felkelek éjszaka,olyankor alkalmanként kell 5-10-20 perc hogy visszaaludjak.5:15 kor ébresztene a telefon,általában felébredek 4:30 felé.Tehát alszok 4 órát legjobb esetben 5-öt.Utána munkahelyre utazok több mint egy órát,ledolgozok

11-et,haza egy jó óra az út..Ez megy kb 10 éve.Előtte soha nem volt problémám az alvással.

2019. jan. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 emerrr válasza:

Az alvás alvás ciklusokból élül fel, kb. 90 perc egy ciklus... ha nem a másfél órának, ami 90 perc a többszörösét alszod, akkor nagy a valószinűsége, hogy pont valamelyik fázis felénél keltél fel, ami még nagyobb fáradtságot eredményez... én ezt olvastam s tapasztaltam is

Itt van 2 cikk: [link]


[link]

Remélem segít, hogy tervezetten aludhass, s kipihentebb legyél!

2019. jan. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!