Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki bemegy a kórházba,...

Ha valaki bemegy a kórházba, hogy öngyilkos akar lenni?

Figyelt kérdés
Mi a következménye ennek? Évek óta szenved különféle gondolatoktól, amiktől megveti saját magát és meg akar halni. Mi lenne a vége ennek a történetnek? :D

2019. jan. 8. 21:59
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Nagy eséllyel befektetik a pszichiátriára kivizsgálásra, aztán írnak fel olyan antidepresszánst, amitől megváltozik az életszemlélete, jobb kedve lesz, és jobban érzi majd magát! De ezt a gyógyszert folyamatosan szedni kell.
2019. jan. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Tapasztalataim szerint csak azt veszik komolyan, aki már meg is próbálta az öngyilkosságot, nem csak mondja. Ha csak bemész azzal, hogy öngyilkos akarsz lenni, akkor jó eséllyel csak megadják egy pszichiáter elérhetőségét és hazaküldenek, le se sz@rják, hogy elmész-e hozzá vagy nem. Olyanok ezek is, mint a rendőrség, hogy csak akkor vesznek komolyan, ha már vér folyt :(
2019. jan. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hivsz mentőt elvisznek aztán pszihiátria.gyógyszerek pszihológus.komolyan veszik egy háziorvos is elküld megfelelő helyre.Csak menj telefonálj stb.Ne add fel!
2019. jan. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ügyeletes orvos megvizsgálja (kérdéseket tesz fel), eldönti, h zárt vagy nyílt osztályra utal be. 1-2 hét bennfekvés, gyógyszerbeállítás, később jarnod kell pszichiátriai kontrollra. Persze ez mind saját felelősségedre történik, ha a kórház után nem szeded a gyógyszert, az már a te bajod. Illetve ha bementel a zárt osztályra, tehát beleegyeztél, akkor onnan nem jöhetsz ki saját felelősségedre sem.
2019. jan. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

háziorvos is ad beutalót a pszichiáterhez, az meg felír neked valami SSRI bogyót ( [link] (jellemzően rexetin) amitől elvileg jobban érzed majd magad, sajnos ott is inkább csak tüneti kezelés megy, nem megoldás keresése a problémára, nem ilyen problémával ugyan de nekem is így ment.


Annyit javasolnék, ha a pszichiáter felír valamit akkor nézz utána és ha problémáid vannak vele akkor kérj másikat


pl.

[link]

MARADANDÓ PSSD (azaz SSRI szedést követő szexuális zavar) alakult ki, ennek esélye SSRI "gyógyszerek" szedése esetén elég valószínű, de hivatalos kutatási adatok alapján számszerűsítve

- fluoxetine 57,7%

- sertraline 62,9%

- fluvoxamine 62,3%

- paroxetine 70,7% (ITT A REXETIN, a harmadik legmagasabb valószínűségű)

- citalopram 72,7%

- venlafaxine 67,3%

- mirtazapine 24,4%

- nefazodone 8%

- amineptine 6,9%

- moclobemide 3,9%

A legmagasabb a szexuális diszfunkció előfordulása a

- citalopram 72,7%


u.i. az öngyilkosságnál minden bogyó jobb, ez kétségtelen,

de ha aggályaid vannak az adott szerrel kapcsolatban akkor inkább kérj mást és azt szedd.

2019. jan. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És miután az adott orvos eldöntötte mi legyen, kihívják a mentőt és viszik is tovább az embert egyből? Fura lenne, ha azt mondanák, hogy "bírd ki keddig, majd akkor menj be, adunk beautalót" :D
2019. jan. 9. 20:51
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
én a pszichológusom kérésére egyszer bementem a kórházba, és mondtam, hogy öngyilkossági gondolataim vannak (nem akartam ott és akkor megölni magam, de azért bementem, hogy megnyugtassam a pszichológust). a zárt osztályra raktak be egy napra, de miután látták, hogy nem vagyok egy dühöngő őrült, aláirattak velem egy papírt, hogy nem leszek öngyilkos, és elengedtek.
2019. jan. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
*saját felelősségre
2019. jan. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!