Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 2-3 óra alvástól lehet bajom?...

2-3 óra alvástól lehet bajom? :/ Depressziós vagyok ebből.

Figyelt kérdés

20/F


Dolgozok autógyárban mint diák, és csomagoltam olyan kicsi alkatrészeket amiket az autóba tartoznak. Nem nehéz munka, csak unalmas. 8 órás műszak.


22:45 kor az ágyban voltam, nem éreztem magam fáradtnak. bevettem előtte Forever Royal Jellyt, nem segített. Talán aludtam 1 órát aztán fent voltam 3:30-ig aztán bevettem még 1 tablettát. Totálisan kivagyok készülve. Munkába épp azon járt az agyam, hogy fogok-i tudni aludni az éjjel, és tessék, nem tudtam, nehezen. 6:00 kor keltem fel.


Elmentem a háziorvosomhoz, megmérte a vérnyomásomat 80/140. Kiírt MAGNOSOLV granátumot, és + hypnpgen altató tablettát. Nem vettem ki természetesen, félek az ilyen altató tablettáktól, inkább megpróbàlok egy teát meginni.


Múltkor kiirtam ugyanilyen kérdést ahol 4,5-5 órát aludtam, aztán 2 nap után 7-8 órát. Most pedig 2-3 órát.


Milyen teát tudtok ajánlani ami nektek bejött? Vészes a helyzet? Nagyon be vagyok pánikolva, hogy mi bajom lehet ettől a kevés alvástól. Depressziós vagyok ettől egyszóval. Menyjek munkába? Kétségbe vagyok esve.


2019. jan. 17. 10:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Speciel a royal jellyt én reggelente szedtem régen vizsgaidőszakban meg olyankor, amikor nem tudtam aludni. Az felpörget, mint három kávé, csodálkozol, hogy nem tudsz tőle aludni...? Meg kéne nézni, mit kapdosol be.


Az altatótól semmi bajod nem lesz, ha nem napi szinten szeded, a másik meg csak kálium, magnézium, sima vitaminpótlás (mondjuk nem értem, ha nem érdekel, mit ír fel a doki, akkor minek mentél el...).

Ha stresszelsz a bogyótól, akkor menj be a gyógyszertárba, hogy valami természeteset szeretnél, adnak Valerianát vagy hasonló gyógynövényes altatót. Drogériában is fognak ajánlani gyógynövényes teát, ha az a kívánságod.

2019. jan. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én gondoltam hogy valami vitaminokat fog előírni. Altatás tablettáktól félek.
2019. jan. 17. 10:37
 3/14 A kérdező kommentje:
A Royal Jelly nekem mindig bevált lefekvéskor. Most az utóbbi időben valahogy nem úgy hat.
2019. jan. 17. 10:38
 4/14 anonim ***** válasza:

Egy-egy alkalommal nem lesz bajod, ha ilyen keveset alszol. Én régebben, amikor bulizni jártam, atom másnaposan 2 óra alvás után mentem melózni nem egyszer...

Mellőzd a koffeinfogyasztást, délután, estefele iszogass egy kis citromfű teát, vegyél egy jó forró fürdőt és hagyd a telefont, számítógépet. Olvass újságot, könyvet és marha jól fogsz aludni.

2019. jan. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem fogyasztok kávét, se kólát.
2019. jan. 17. 10:49
 6/14 anonim ***** válasza:

Amikor nem vagyok még fáradt, akkor sosem fekszem le, hetente esténként 2X3 szor eljárok úszni, ilyenkor fél tízkor érek haza, utána úgy alszom, mint a bunda. Más napokon volt már úgy, hogy nem tudtam aludni, ilyenkor van hogy éjfélkor is neki állok tornázni-jógázni,( nem forgolódok tovább) van úgy, hogy egy órás torna kerekedik ki belőle, vagy kimegyek egyet sétálni, utána alszom szintén mind a bunda. És mindig könyvel a kezemben alszom el, ez segít a gondolatokat megfelelő, helyes mederbe rendezni, legalábbis nálam. Ha más nem, egy tíz perc olvasás elég, de legtöbbször egy órát szoktam, ha időben letudok feküdni.

A magnosolv és a vitaminok jók, de az étkezésre is ügyelj. A szerotonin szintet növelő ételeket: banán, csirke, magas kakaótartalmú étcsoki stb iktasd be gyakran az étrendedbe. Nekem a citromfű tea szokott segíteni.

2019. jan. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Néhány röpke részlet a 'zinternetről a méhpempővel kapcsolatban:

"csökkenti a szellemi és fizikai kimerültséget"

"segít legyőzni az idegkimerültséget és a fizikai fáradtságot"

"Ajánlott reggel, éhgyomorra fogyasztani".


Citromfű, kamilla, macskagyökér.

2019. jan. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Menj pszichológushoz, mert a szorongás, stressz miatt nem tudsz aludni, hiába írod ki naponta több tucatszor is ugyanazt, csak más-más formában.
2019. jan. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
11:06: Pszichológus nem segített.
2019. jan. 17. 11:10
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy voltál te pszichológusnál.

Múltkori kérdésedben azt írtad, hogy természetgyógyásznál voltál.

2019. jan. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!