Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi ez a hatalmas kiakadás az...

Mi ez a hatalmas kiakadás az emberek nagy részénél a szociopaták de még inkább a pszichopaták miatt?

Figyelt kérdés

Előre is szeretném letisztázni hogy csupán a kíváncsiság miatt írtam ki ezt a kérdést, magamtól képtelen vagyok megérteni az a folyamatot ami ahhoz vezetett hogy az emberek így reagáljanak valamire.

Kezdjük az elején: Ha bárhol szóba kerül (lehet ez bárhol társaságban vagy akár csak az interneten teljesen mindegy) hogy szocio- vagy pszichopata téma akkor az emberek nagy része úgy kezeli mintha ezek az emberek 100%-a elmebeteg tomboló gyilkos volna.

Az emberek mintha képtelenek lennének hogy ez is egy betegség és ennek is vannak szintjei, súlyossági fokai, pont mint a depresszióra való hajlam és a depressziósok közül sem az összes vagdossa össze vagy akasztja föl magát az első adandó alkalommal. Valahogy az emberek nem képesek megérteni hogy az is egy mentális betegség. És sokszor láttam hogy az emberek akár azokat a gyilkosokat is jobbnak tartják akik előre eltervezték (tehát nem hirtelen indulatok miatt követték el) a gyilkosságot, és sokszor egy ilyen gyilkoson kevésbé vannak kiakadva mint egy teljesen ártatlan szocio- vagy pszichopatán.

És nem is csoda hogy akik ilyen mentális zavarban szenvednek nem keresnek segítséget vagy 'rejtőzködnek' mert tudják hogy a társadalom azonnal megbélyegezné őket. Csak azért mert 'biztos kimegy és legyilkolja a fél utcát mert olyan kedve van'. Ez olyan mintha valakit a gyilkolásra való hajlamért ítélnénk el, csak a gond ott van hogy ez a hajlam minden emberben megtalálható persze különböző mértékben és mindenkiből ki lehet hozni.

Szeretném ha elindulna egy értelmes, kulturált beszélgetés/vita és érveket hoznánk fel nem pedig egymás felmenőit. Köszönöm!



2019. jan. 17. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Nemlétező pszichiátriai diagnózisok ezek :)
2019. jan. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1 Bocsánat nem megfelelő szakszót használtam, akkor a teljes pontos megnevezése a diagnózisnak: az antiszociális személyiségzavar.
2019. jan. 17. 15:38
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

köszönöm :)

egyébként szerintem a kiakadás oka a félreinformáltság, filmek, internet leginkább

2019. jan. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A diszociális személyiségzavart nehéz kezelni és általában nem neki okoz gondot az állapota, hanem a környezetének.
2019. máj. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van. Én a nárcisztikus téma esetében ugyanezt tapasztalom. Megismertem egy nácisztikus vonásokkal rendelkező férfit, nem tudom, hogy van-e személyiségzavara. Fél évig tartott, mire råjöttem, hogy nárcisztikus, előtte nem is hallottam erről. Amióta utánaolvastam, tájékozódtam, megértem őt, tudok alkalmazkodni, és megszelídült ő is. Hálás azért hogy megértik, kompromisszumkėsz, nincs több hatalmaskodás, csenddel verés stb. Senkinek nem jókedvében alakulnak ki ilyen vonásai, szenvedő emberek. És igen ez egy skála, de még a legdurvább pszichopata nárcisztikusoknál is előfordulhat, hogy felismerik hogy baj van velük, és segítséget kérnek, és még meg is gyógyulhatnak. Példa rá Sam Vaknin amerikai pszichiáter, aki gyógyult pszichopata nárcisztikusként kifejlesztett a sorstásai részére egy új terápiát, amit sikeresen alkalmaz.
2019. okt. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az emberek nagy része amiatt akad ki ezen a témán ,mivel finoman szólva csökkent a müveltségi szintjük és a összes sérelmüket,buvalb@szottságukat rá akarják fogni az aktuális "antikrisztusra",mert őket manipulálták,kihasználták stb stb, igy el tudják háritani a felelősséget magukról ,ami tök kényelmes ( persze vannak olyanok akik csak standard állapotban paranoidok és csak ezt a szót hallották a TV/neten). Igazából egyikőjüket sem érdekli ,mi az az pszichopátia v. antiszociális személyiségzavar. Van persze B) verzió is akik szeretik behazudni maguknak ezt a diagnózis,mert ez szerintük menő. Ha ez igy folyik tovább,annyira elrugaszkodnak a valóságtól,hogy az általuk kreált pszichopata fogalom gyakorlatilag a gyikemberek kategóriával lesz egyenértékű.
2021. jan. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!