Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Derealizáció és hatalmas fokú...

Derealizáció és hatalmas fokú halálfélelem, ájulás érzés, rettegés. Segítség?

Figyelt kérdés

Hogyan másszak ki ebből ? Voltam már több pszichiáternél is nemrég. Már kb 13 éves korom óta bennem van ez a vacak szorongás, pánikroham. Mostanra 21 évesen eljutottam odáig hogy nem bírom tovább. Az utóbbi hónapokban egyre súlyosabb ez a dolog, ez tölti ki a mindennapjaim jelentős részét. Ha épp jól vagyok is van egy bizonyos fura homály érzés a fejemben. Ez néha kicsúcsosodik egy egy jóval erősebb pánikrohammal és annak az összes tünetével. Az kb a megsemmisüléssel egyenlő.

Az a baj hogy az antidepresszáns szedések óta csak rosszabbul vagyok , nem bírtam a gyógyszereket pedig többet is kipróbáltam. Frontint szedek egyedül ez egy bizonyos mentsvár de ha igazán rosszul vagyok nem nagyon segít.

Ezeknek az érzéseknek nem tudom mennyire lehet köze ahoz hogy nagyon nehéz gyerekkorom volt , a szüleim éjjel nappal vitáztak , folyton azt kellett lesni nem- e szúrta le egyik a másikat. Éjfélekig tartó üvöltések nálunk mindennaposak voltak. Ez az agresszió volt hogy felénk gyerekekre is kiterjedt. Anyám volt hogy beült a gyerekszobába bezárta, apám meg kivülről üvöltött hogy ha bemegy megöli anyámat és hasonlók. A nővérem nagyobb szájú volt mindig is , ezért volt hogy apám megrugdosta ha épp felbosszantotta. Elhordott engem apám minden szarnak , semmirekellőnek, csúnyának , hülyének. Emiatt mindig is egy senkinek éreztem magam , hogy én kevesebbet érek mint bárki más. Miért így eszel miért úgy csinálod ezt vagy azt, mindig volt mibe belekötni. Egy ballagásomra , szalagtűzőmre semmimre nem jött el. Soha nem foglalkozott igazából se velem se a testvéimmel.

Aztán ha olyanja volt akkor meg nyalizott volna, főleg veszekedések után mikor lenyugodott. Anyámra a következőket ordította mindig : "mocskos g*ci , d*gölnél meg te pajzsmirigy g*ci" és egyéb anyukám betegségével kapcsolatos dolgokat. Ja apám imádja az alkoholt természetesen. Hogy anyám miért tett ki ennek minket gyerekként jó kérdés. Emlékszem többször könyörögtünk váljon el mert ez így nem élet , de nem. A mai napig eltűri bár állítása szerint apa már sokat "javult".

Én már 3 éve nem élek otthon leléptem az ország másik végébe , de érdekesmód most omlok össze amikor már nincs min idegeskedjek , nyugodtnak és boldognak kéne lennem.

Kérem ha valaki tudna segíteni , akár Oroszlány / Tatabánya környékén ismer egy jó szakembert az írja le. Mert nem bírok így élni.


2016. jún. 24. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze hogy a gyerekkorodnak is köze van ehhez. Az sem furcsa, hogy akkor jön ki rajtad, amit eddig elfojtottál, amikor végre kikerülsz ebből a környezetből. Egy jó pszichiáter kellene, ha az egyik antidepi nem jön be, másikat kell kipróbálni, mert a frontin nem lesz jó megoldás a te helyzetedre és szerintem a jóga és hasonló természetes módszerek sem, bár azért kisebb eredményeket talán azokkal is elérhetsz.
2016. jún. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Gyógyszer (lehet váltani kéne, mondd el az orvosnak, hogy még mindig fennállnak a tünetek) ÉS pszichoterápia kombó kéne. (EMDR és/vagy hipnoterápia.)

pszichologuskereso-n biztos találsz valakit

2016. jún. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A de-realizáció előbb utóbb magától megszűnik, enyhül. A pánikot viszont kezelni kell. A frontin nem megoldás. Pszichiátert kellene felkeresned, és elfogadni amit javasol. És szedni a gyógyszert amit ír. Én nagyon jól tudom, hogy az antidepresszáns nem egy nyalóka, és nem is ígér gyors gyógyulást, de hidd el jelenleg nincs más kiút.
2016. jún. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Be kell állítani egy antidepit,ami kioltja a szorongást, félelmet,meg a dereálos érzéseket,én is átéltem,hát piszok rossz érzés.Valamelyik SSRI-t kellene,szertralin,eszcitalopram például. Egy hónap alatt nagyon sokat segít,én az elsőt szedem.Az elején nehéz a beállítás,ezért több xanax/frontin kellhet,de nagyon megéri,mert 3-4 hét alatt egyszer csak eltűnik a félelem.
2016. jún. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Szia, jó pár év múlva, de fel szeretném venni veled a kapcsolatot, ha még él á profilod
2021. nov. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szia utolsó, nyugodtan írhatsz.
2021. nov. 22. 17:05
 7/7 A kérdező kommentje:
*kommentelő
2021. nov. 22. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!