Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak ezzel a hatalmas...

Mit csináljak ezzel a hatalmas önbizalomhiánnyal? Pszichológus?

Figyelt kérdés

Kórosan önbizalomhiányom van, már kihat a mindennapjaimra. Nem merek idegenekhez hozzászólni, ezért barátkozni képtelen vagyok. Nagyon félek attól, ki mit gondol rólam, ezért társaságban meg sem szólalok. Ha valakivel beszélgetek, folyton arra gondolok hogy biztos arra gondol hogy mennyire ronda vagyok és kövér. Azt sem akarom hogy butának tartsanak.

Boltban az eladókhoz nem merek szólni, ha nem találok valamit akkor hagyom. Ha jön a futár ki sem merek menni, és egyedül sok dolgot nem merek elintézni mert egyszerűen nem merek idegenekkel beszélni. Telefonálni is képtelen vagyok. És ez mind okra vezethető vissza: szégyenlem a külsőm. Nem akarom hogy rosszat gondoljanak rólam miközben hozzájuk beszélek így nem is szólok hozzájuk.

+ mindig attól félek hogy leégek, ha mondtam valamit utána azt érzem leégettem magam. ( régebben rengeteget bántottak)

Egyébként vannak helyzetek, amiben már bátor lettem: buszsofőrrel és mondjuk vizsgán már meg merek szólalni.

Bocsi hogy hosszú lett, a kérdésem: pszichológus ezen tud segíteni? Mert úgy hallottam az csak beszélget... Ha elmondja nekem, hogy "legyek bátrabb és merjek megszólalni" az nekem nem fog segíteni. Vagy vannak más módszerei?? Nagyon meguntam ezt az állapotot, de egyedül mem vagyok képes kimászni ebből. Otthon ülök magányosan a 4 fal között, mert nem merek csinálni semmit


2016. aug. 30. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia, az első és legfontosabb lépést már megtetted a fejlődés felé! Tudod, hogy változtatni kell és segítséget kérsz. Szerintem a pszichológus nagyon jó ötlet. A pszichológusnál te beszélsz, ő jegyzetel és nagyon okos kérdéseket tesz fel neked, rá vezet téged a megoldásra, együtt kibontjátok az elvesztett, vagy még meg sem talált fonalat. Nagyon jó ötletnek tartom, csak hát elég drága. Átlagban egy óra 10 000 ft és legalább szükség lesz 10 alkalomra. De megéri hidd el. Ja és olyan pszichológusnál maradj, aki szimpatikus. Általában a legelső mindig beválik.
2016. aug. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Menjünk el valahova vagy beszélgessünk, gyakorlás képpen. Irj rám
2016. aug. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt a kérdező, inkább bízza szakemberre!
2016. aug. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Úgy látszik az önbizalomhiányod kezd szociális fóbiába àtfordulni, ezért mindenképpen ajánlott egy szakember felkeresése
2016. aug. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

olyan vagy mint én XD amikor a tanár felszólit és TUDOM a választ de csak vigyorgok mint egy idióta mert nem tudok megszólalni...

amikor idegenek beszélnek hozzám és csak motyogok. nem tudok hangosan köszönni csak suttogok és ezért mindig leb@*z-nak a szüleim hogy hangossabban köszönjek.... de telefonálni még tudok, és nem azért nem mozdulok ki mert félek, hanem mert nincs kivel

2016. aug. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!