Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Xanax 0,25 MG vegyek be? Mit...

Xanax 0,25 MG vegyek be? Mit mondtok?

Figyelt kérdés

20/F


Szoknak lenni alvászavaraim, amikor csak 4-5 órát alszom, ami másnap totálisan kikészít. Szerencsére nincsenek állandóan alvászavaraim, de most az éjjel is volt. Egészen 4 kor aludtam el és már éjfélkor az ágyban voltam. Bevettem TREND relax STAR tablettát, + gyógynövényes teát. 5 órát aludtam.


Voltam háziorvosomnál, és hypnogen 10 MG irt fel. Nem vettem ki, félek az ilyen gyógyszerektől. Kiírt ELENIUMot, azt sem szedtem. Máma bevettem TREND relax STAR tablettát, és utána MAGNOSOLV.


Máma ahhoz képest ahogy éreztem magam tegnap egész nap, le a kalappal.


Anyukám azt tanácsolja, hogy vegyem be a Xanaxot. Anyum testvére is depresszióban küzdött, nem tudott aludni és a Xanaxtól alszik. Félek a Xanaxtól.


Vegyem be? Ez a depresszió este jön rám legjobban lefekvés előtt, félelem van bennem. Mit tegyek?


2019. jan. 19. 18:56
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
nem vagy depressziós, szorongsz, és az a baj, hogy már előre félsz attól, hogy nem fogsz tudni elaludni, ezen pörög az agyad ami meg még jobban meggátol az elalvásban. El kell ereszteni, semmi nem történik, ha 1-2 napig nem alszol rendesen, én pl az elmúlt 2 éjszaka összesen aludtam 5 és fél órát, vannak ilyen "korszakaim", nyilván nem ma fogom lefutni a maratont meg nem ma kezdek el atomfizikát tanulni :D :D de teljesen jól működöm. Világéletemben rossz alvó voltam, de vannak kifejezetten súlyosabb inszomniás időszakaim, de már nem pörgök rajta, ez van és kész, Xanax mindig van itthon, kb már 15 éve, még sosem szoktam rá, mielőtt még valaki ezt ellentmondásként értelmezné, azért van itton, hogy biztonságban érezzem magam, hogyha kell akkor van , ebből a 15 évből, simán volt ( többször) hogy 1 vagy 2 évig hozzá se nyúltam . nem kell előre bevenni, hogy jajj mi lesz ha ma nem alszom, az lesz, hogy ha ez több napig tart, vagy kidőlsz, vagy tényleg kell a xanax, ( mielőtt még hallucinálni kezdesz) elég akkor bevetni. Írták fentebb, és nekem is sokan mondták, anélkül, hogy egyáltalán megkérdezték volna, hogy sportolok-e, hogy fárasszam le magam fizikailag, de ez pl rajtam nem segít, hiába vagyok fizikailag kinyúlva , ha az agyam pörög tovább. legalább azt próbáld kiiktatni, hogy ne rettegj, hogy nem fogsz aludni, legrosszabb ha az ember csak fekszik és várja, hogy elaudjon, de persze nem, és ettől egyre feszültebb lesz , csinálj valamit, én olvasni szoktam, aztán ha már a szemem csukódik le ( de az agyam még nem igazán) , benyomok valami sorozatot, és csukott szemmel hallgatom, amíg el nem alszom :)
2019. jan. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

De különböző hatóanyag van a Hypnogenben és a Xanaxban, tehát felesleges összemérni, hogy hány mg az egyik és hány mg a másik.

Azt szedd, amit az orvos írt fel.

2019. jan. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
"22" -re reagálva ( "21-es")vagyok, ezt majdnem írtam én is, bár nem ismertem a Hypnogent, de abban biztos voltam, hogy nem ugyanaz a hatóananyag , így rákerestem, én azokat amik kifejezetten álmosságot idéznek elő rosszabbnak tartom a xanaxnál, de tapsztalatom nincs róla, a xanaxot a kérdező általános leírása alapján javasoltam, mert alapvetően nem ez a célja, nem idéz elő álmosságot,nem altató, ha megfelelő a mennyiség, erről viszont van tapasztalatom, nem vagyok orvos, ezért a saját tapasztalatomat írtam, hátha segít alapon, nem biztos, hogy az orvos jó gyógyszert ír fel, az ilyeneket nagyjából ők is kb hasraütésszerűen írják, hátha jó, hisz rengeteg fajta ilyen szer van , vagy olyan alapon ami nála épp propagált, rajtam pl 5 évig kísérletezgettek, mondjuk főleg antidepresszánsokkal, hiába mondtam, hogy nem vagyok depressziós, de csak hajtogatták, hogy az vagyok, aztán persze a végén már az is lettem, mert bemagyarázták, hogy beteg vagyok, hogy ezt csak rendszeres gyógyszerszedéssel+ terápiával lehet megoldani, kifizettem terápiákra kismilliót, nem segített, a gyógyszerek sem, ( antidep)max a mellékhatásait tapasztaltam, mire végül a legutolsó pszichiáter 2 újabb gyógyszer, ( szintén antidep) után mondta, hogy felejtsük ezt el, felír xanaxot, esetire. Ami azt jelenti, hogy akkor szedjem be , amikor tarthatatlan a helyzet, ezt az elvet azóta is alkalmazom, teszem hozzá, lehet hogy van olyan ember aki nagyon könnyen hozzászokik,bármilyen ilyen jellegű gyógyszerhez, sőt, gyógynövényeshez is hozzá lehet szokni, ,speciell azt sem tartom jónak, tehát rábeszélni nem akarok senkit, amit írtam azt azért, mert a leírásból azt gondoltam, hogy alapvetően szorongásos probléma van, a xanax vagy a frontin ( ugyanúgy alprazolam ) okosan használva tud hasznos lenni. és nagyon kiemelném az okosan szót. Én se antidep gyúgyszerhez , se xanaxhoz nem szoktam hozzá, de más meg más Azt hogy én pl nem szoktam hozzá, azért akartam kiemelni, mert általánosan elterjedt, hogy aki elkezdi szedni, az hozzászokik, lehet persze, ahogy bármi máshoz is :) és itt most nem csak gyógyszerre gondolok, kávé-függő, adrenalin függő, térsfüggő stb stb , de ez már nem az én tisztem, hogy eldöntsem hozzzá fog-e szokni, viszont nem egyáltalán nem vonzza maga után, hogy függő lesz. Valaki írta korábban, hogy pszichiátrián dolgozik és javasolja, hogy be ne szedje ,mert automatikusan függő lesz, nem nem lesz automatikusan függő, a pszichiátria az már egy másik történet :)))
2019. jan. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
jav: a térsfüggő, az társfüggő bocs
2019. jan. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Nem igazán értelek mit akarsz ezzel mondani. :) De ha veszek mely levegőt akkor reszketett mindig a lélegzetem, és a xanaxtol jobban éreztem magam, átment a reszketés. Milyen tars függő? Mit szeretnél ezzel mondani? Őszintén megmondom, hogy nem nagyon szeretnék szedni xanaxot, de ha nem szeretném, hogy pánikrohamaim legyenek este akkor kell érte valamit tennem.
2019. jan. 20. 17:02
 26/27 A kérdező kommentje:
Lehet túl reagálom a dolgot, de szeretném kezeltetni magam a legelején, hogy ne legyen ez rosszabb.
2019. jan. 20. 17:06
 27/27 anonim ***** válasza:

Nekem a relax ill mediációs zenek nagyon sokat segítettek. Próbald ki. Xanax-ot nekem is ajánlottak mikor meghalt a párom de nem voltam hajlandó bevenni se semmi egyéb szert. Ezek sztem tönkretesznek teljesen.

Feküdj le, zene indit, lelegezz, kapcsolj ki.

2019. jan. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!