Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tegnap meg ma bevettem egy...

Tegnap meg ma bevettem egy 0,25 mg Xanaxot most ettől lesz bajom vagy függőségem?

Figyelt kérdés

2019. jan. 23. 11:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Legalább 1-2 hétig kellene szedjed ahhoz, hogy kialakulhasson a függőség.
2019. jan. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Értelemszerűen nem.
2019. jan. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerinted a lehető legkisebb méretű Xanax, ami már sajnos szinte minden házipatika tiszteletbeli tagja, olyan rugalmasan kezelik maguk az orvosok is, képes 2 szem után függőséget okozni? Most így logikusan... ez majdnem olyan buta kérdés, mint mikor valaki 2 szemtől “öngyilkos” szeretne lenni.
2019. jan. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Attól függ. Mi a terved holnapra, honaputánra stb?

Ha folytatod és emeled az adagot lehet hozzászoksz.

Inkább fejben oldd meg a problémákat és csak vészhelyzetben egyél ilyesmit.

2019. jan. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az emberek túl könnyen veszik a nyugtatókat, rossz a kedvem, bedobok egy xanaxot. Amit tudni kell a nyugtatók/antidepresszánsokról az az, hogy egy rövid ideig használnak, kb egy hónap, utána a szervezet hozzászokik és nincs hatása, max ha emeled az adagot. Gyógyszerenként eltérő, hogy pontosan mennyi idő alatt szokik hozzá a szervezet olyan módon, hogy gyakorlatilag elmúlik a hatása. Ugyanakkor ezen egy hónap végére ugyan elmúlik a hatása, de elvonási tüneteid már lesznek. Ezeknek a szereknek az alkalmi szedése nagyon ritkán lehet indokolt, de szerintem mindenki azzal járna jól, ha kerülné őket és valamilyen más hangulatjavító/nyugtató módszert találna, úgy mint meditálás, nyugtató masszázs, szauna, termálfürdő, kinek mi jön be... magadnak és környezetednek is szívességet teszel ha nem állsz rá legális tudatmódosító szerekre sem.
2019. jan. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#5 Nem hiszem,hogy a masszázs, szauna, stb. kivitelezhető lenne, ha pl. egy szorongásos rosszullét rájön az emberre, mondjuk pl buszon, tömegben , zárt helyen stb...
2019. jan. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én végigcsináltam családtaggal gyógyszerfüggőséget. Hidd el. Sokkal jobb ha nem szoksz rá, akármennyire is kényelmetlen a liftben/buszon a szorongás... ez olyasmi mint izgulok bedobok egy pohárral. Ugyanolyan tudatmódosító szer. Ugyanúgy hozzászokik a szervezet.
2019. jan. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Nekem volt egy időszak az életemben, amikor szednem kellett egy jó darabig, mert depressziós voltam egy rossz élethelyzet miatt és semennyire nem szoktam rá, nem lettem függő, abban a pillanatban, amikor jobban lettem, mert rendeződtek a dolgok, egyik pillanatról a másikra nem szedtem többet, sőt el is felejtettem, hogy kéne. Tehát szerintem a Xanax nem okoz függőséget, az nem olyan antidepresszáns, nem hagyományos nyugtató, nem olyan a hatóanyaga.
2019. jan. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Szerintem nem lesz bajod, de ne vegyél be többet. Felejtsd el a Xanaxot.

Nem ismertem ezt a gyógyszert. A kórházban a nővér mindenkinek adott a szobában este a többi gyógyszerhez. (Így nyugodtan tévézett éjjel) Nagyon jót aludtam. Amikor a zárójelentéskor kértem a doktornőt írja fel a xanaxot nemet mondott, azzal indokolta hogy ez egy rendkívül veszélyes gyógyszer.

2019. jan. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Szerintem nem lesz bajod, de ne vegyél be többet. Felejtsd el a Xanaxot.


Nem ismertem ezt a gyógyszert. A kórházban a nővér mindenkinek adott a szobában este a többi gyógyszerhez. (Így nyugodtan tévézett éjjel) Nagyon jót aludtam. Amikor a zárójelentéskor kértem a doktornőt írja fel a xanaxot nemet mondott, azzal indokolta hogy ez egy rendkívül veszélyes gyógyszer.

Ja, és ez nem pszichiátrián hanem gégészeten volt!!

2019. jan. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!