Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mik a főbb jellemző tulajdonsá...

Mik a főbb jellemző tulajdonságai egy aspergeseres felnőttnek?

Figyelt kérdés

Egy pár éve olvastam erről a betegségről.

Eddig csak azt hittem introvertált vagyok, de lehet nem csak az.


2019. jan. 24. 15:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Azt hittem az vagyok pedig csak hiperaktiv
2019. jan. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

A kérdésem komoly.

Imádok dolgozni. Munkám mellett 2 mellém állásom van.

2019. jan. 24. 15:58
 3/14 Metionin ***** válasza:
Mindenki más. Én aspi vagyok, vannak kényszeres dolgaim, érzékszervi túlműködéseim (pl. túlhallás, szinesztézia), hamar kifárasztanak az emberek, nem szeretek középpontban állni. Ami érdekel, arról 2 órás tudományos előadást tartok neked bármilyen körülmények között, viszont van egy csomó dolog, amit csak megszokott körülményeknél tudok hatékonyan végezni.
2019. jan. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Az asperger széles spektrumú betegség. Nem lehet általánosítani.

Akit én ismerek nagyon okos, mindent szépen megtanul, de a szociális képességei le vannak maradva. Irreleváns témákat hoz fel, unalmasakat vagy végeláthatatlanul mondja. Mondjuk csak szólni kell neki, hogy ennyi elég volt. Megérti. Csak magától nem érzi.

Szerintem már gyerekkorodban felmerült volna, ha az lennél.

2019. jan. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Általában a kommunikációs készségek sérültek, a többi tünetet nagyjából sikerül kezelni ennyi idős korra, de ahogy fentebb is írták, ez egy spektrum, tehát mindenkinél más. Én pl nagyon ritkán szólalok meg, mert tudom hogy fárasztom az embereket. Barátaim egyáltalán nincsenek, nincs bennem empátia, nem tudok senkihez kötődni. Nem szeretem ha hozzám érnek, nagyon érzékeny vagyok a tapintásra, csak a 100% pamut ruhákat tudom elviselni magamon.

A lényeg hogy a gyerekkori tüneteidet kell alaposan megvizsgálni, mert ezek nélkül nem állítható fel diagnózis. Ilyenek pl az evészavar, fény/hangérzékenység, rutinokhoz való ragaszkodás, stb.

2019. jan. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
4-esnek írnám, hogy ha akár a mai 20-as éveikben lévőkre gondolunk, ők a 90-es években születtek. Ekkor még vidéken azt sem tudták mi az az autizmus, Asperger, csak furának tartották ezeket a gyerekeket. Pesten nem tudom mi volt a helyzet, de gyanítom ott is rengeteg nem diagnosztizált fiatal felnőtt van.
2019. jan. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Szerintem 30 éve nem foglalkoztak ezzel a pedagógusok. MAX. szégyenlős címkével illettek.

Régen bírtam a koncerteket, most túl zajosnak találom.

A kényelmes ruhákat szeretem, semmi denevér új, meg lógó nyak stb. Egyszerű szabás, kényelmes anyag.

Egyedül szeretek dolgozni, nem szeretek segítséget kapni, mert van egy elképzelésem, sorrendem a feladatok elvégzésben. Zavar a munkahelyen a női locsogás, nyifi-nyafi. Konkrétan lefáraszt.

Az emberi kapcsolataim is elég sivár. Könnyen barátkozó vagyok, mindig szimpatikus vagyok az embereknek, de én nem szeretek barátkozni.

Párkapcsolatot is csak azért akarok, mert szeretnék gyereket.

Tökre magamnak való vagyok.Elvagyok egyedül.

2019. jan. 24. 18:04
 8/14 A kérdező kommentje:

Régen voltam anorexiás. Egy videót visszanéztem és észrevettem hogy túl sokat pislogok. Talán a fényérzékenység miatt? A takarítás egy picit mániás nálam. Dolgoztam gyárban ahol 8-an álltunk szalag mellett, az pl. nagyon zavart.

Idegennyelvet nehezen alkalmazom. Nyelvvizsgán se eleje se vége nem volt amit mondtam. (végülis meglett)

2019. jan. 24. 18:09
 9/14 A kérdező kommentje:

Kellene kezeltetni? Gyógyszert szedni.

Egy "normális" ember észreveszi, ha aspergeres valaki? Állásinterjún stb..

2019. jan. 24. 18:14
 10/14 Metionin ***** válasza:

Kezeltetni nem kell és nem lehet, mert nem betegség. Fejlesztések vannak, igaz a legtöbb gyerekekre irányul.

Az hogy észreveszik-e, sok mindentől függ. Rajtam max az látja, aki egész nap velem van, de akkor sem tudja feltétlenül hogy mi bajom van épp. De volt már, hogy nem volt nálam a zajszűrőm és elkezdett sikítani a tűzjelző és ott álltam kimeredt szemmel, megbénultan a zajtól meg a fényektől amit ilyenkor látok, ahelyett hogy elindultam volna kifelé. Na akkor páran biztosan gondolták, hogy valami nem oké agyban. Vagy amikor munkában szünetben a szekrényben ülök, az is priceless. Szakember az kb. úgy levágta azonnal, ahogy beléptem az ajtón.

2019. jan. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!