Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha haphefóbiám...

Mit tegyek, ha haphefóbiám van, de például a suliban tesin ráerőltetik a másokkal való érintkezést? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Utánaolvastam, mi is ez az érintkezéstől való félelem/undor/szorongás, és a haphefóbiánál kötöttem ki.

Egyszerűen nem bírom elviselni, ha valaki megérint, akár egy másodpercre is. De ma is testnevelés órán meg kellett fognunk egymás kezét egy osztálytársammal, de én nem akartam. Mondtam a tanárnak, hogy én ezt nagyon nem bírom, de nem érdekelte, nem hitte el. Azt hitte, csak nem akarok futni. Ekkor leültetett és beírt, mert ellenkeztem. Ez sajnos már nem egyszer fordult elő, hogy ilyenért kapok. Etikán körbe kellett ülni, és a mellettünk lévő gyerek combjára tenni a kezünket. Én ezt nem csináltam, de ez a tanár sem hitt nekem, szerinte csak valami kibúvót keresek a csoportmunka alól.



Kérdésem az lenne, hogy mit tudok ezzel tenni, hogy ne kelljen fizikálisan érintkeznem másokkal az ilyen feladatoknál? Orvos, vagy akárki erre adhat valami igazolást? Mit tudok tenni? Szüleim is tudják, hogy utálok másokkal érintkezni.



2019. jan. 24. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez lehet autisztikus vonás is...
2019. jan. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#első És ezt hogyan deríthetné ki, hogy az-e? Ha nem, akkor "csak" egy fóbia?
2019. jan. 24. 21:38
 3/5 anonim ***** válasza:
Az autizmusnak valóban lehet ilyen tünete, de nem hinném hogy itt erről van szó, ha a kérdezőnek egyéb problémája nincs. A szüleidnek kéne bemenni az iskolába, és megbeszélni a tanárokkal. Esetleg elmenni iskolapszichológushoz, és rajta keresztül elintézi, hogy hagyjanak békén. Amúgy meg elég hülye feladatok, nem tudom miért olyan életbevágó, hogy az osztálytársaid kezét, combját megfogd.
2019. jan. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

irány az orvos aztán be kell bizonyítani hogy betegség.

Én kigyógyítom az embereket öleléssel :'D Amugy nem, én se szoktam senkihez odamenni, bár nincs is kihez

2019. jan. 25. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nem jegyre megy,egyszerűen ne csináld meg,bár ha sokszor van ilyen sajnos kiszúrhat magának a tanár ,és szemétkedhet . Én tudom miről beszélsz,nekem ugyanilyen problémám van ,egy darabig magamra erőltettem ezt a puszizkodást/ölelkezést, de már évek óta simán megmondom mindenkinek ,hogy nem . Sajnos suliban ez komplikáltabb ,nálunk nem voltak ilyen feladatok szerencsére ..
2019. febr. 1. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!