Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehetnek stabilabb?

Hogyan lehetnek stabilabb?

Figyelt kérdés

Illetve miért ilyen nehéz törődni másokkal igazán?



Sziasztok!


20 éves nő vagyok. Főképpen azért írom ezt most hogy kiadjam magambol, de szívesen olvasnék tanácsokat, vagy kommenteket olyanoktol akik hasonlóak mint én 😁


Elég komplikaltnak tartom magam. Könnyen görcsös és stresszes vagyok, nehezen kötődok, ritkán érdekel igazán bárki. Tudom magamról hogy hajlamos vagyok önzésre, nyűgössegre, elég sok rossz tulajdonságom van, de ezeken évek óta dolgozom, sokat fejlodok. Értelmesnek tartom magam általában minden fölényeskedes nélkül, de van hogy jobbnak érzem magam, szerencsére ez egyre ritkább. Érzelmileg mindig is instabil voltam, a gondolataim, pillanatnyi érzéseim sokszor befolyásoljak a hosszútávú véleményem, álláspontom dolgokról, habár ezt nem mutatom, csak páromnak vagy anyukámnak. Sokat elertem már önmagam fejlesztésében, de még így is nagyon sok olyan dolgom, tulajdonságom van amit nekem is nehéz kezelni, nem hogy másnak. Rettentően fárasztó ahogy változnak gyorsan az erzeseim. Például párkapcsolatomban van olyan hogy hagynám az egészet, bizonytalan vagyok, nem erzem hogy szeretem, ketsegeim vannak. Miután lenyugodtam kicsit, már nem így gondolom. Tudom, most azt gondoljátok rossz partnerrel vagyok, nekem is eszembe jut mindig. Az a probléma hogy minden párkapcsolatomnal ez volt, nincsenek igazán hosszútávu, stabil érzéseim. Most is olyan emberrel vagyok akit tisztelek, becsulok most először,viszont az instabilsag megmaradt. Nem nyafogni akarok, se nagykepuskodni, csak szeretnék magamon változtatni mert nagyon kimerito ez minden nap. Szeretnék jobban törődni, kevésbé önző lenni, többet nyújtani, igazán kötődni, csak eddig sosem jött össze igazán, pedig nem vagyok zárkózott. Mindig kedves vagyok új emberekkel, nyitott vagyok, hamar megkedvelem az embereket, de mégsem kötődok, gyorsan kiabrandulok vagy elveszitem az érdeklődést. Normális, építő kritikat nagyon szívesen fogadok, véleményeket, tapasztalatokat, mindent. Köszönöm ha elolvastatok, és a válaszokat is előre! ☺️


2019. jan. 25. 22:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy ez akkora probléma lenne.

Megmondom őszintén én is ilyesmi beállítottságú vagyok. Nem igazán érdekel senki se , igazából kimondott jobarataim sincsenek , csak ilyen bulizós , beszélgetős ismerosok.

Valószínű nekem ez így jó , mert ha nem lenne az akkor nem ilyen lennék , úgyhogy szerintem nem gond ez.

Akkor lesz szerencséd ha találsz egy ilyen palit aki tudja hogy miről van szó .

2019. jan. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia! Örülök hogy más is van hasonlóan. Párom is hasonló beállítottságú mint én annyi különbséggel hogy ő magában tudja tartani, és elfogadja, én meg nem és változtatni szeretnék. Valószínűleg holnapra megint nem lesz semmi probléma, csak jó lenne picit stabilabb lenni érzelmileg☺️☺️
2019. jan. 25. 23:08
 3/3 anonim válasza:
20 évesen én is tök instebil voltam. Egyszer így éreztem egyszer úgy.... borzasztó volt. Idővel fog ez változni, stabilabb leszel főleg úgy h változtatni akarsz a dolgokon.
2019. jan. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!