Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy nárcisztikus...

Lehetséges, hogy nárcisztikus "személyiségzavaros" vagyok? És az baj? :D

Figyelt kérdés

Olvasgattam, és rájöttem, hogy a leírása teljesen igaz rám. Valójában egészen remek embernek érzem magam, ha valami éppen nem is megy tökéletesen, akkor is elhitetem magammal (és akár másokkal is), hogy mégis. A kritikát egyáltalán nem bírom, a legártalmatlanabb ésvagy -segítőkészebb megjegyzéseken is kiakadok, megsértődök és elönt az ideg. Az emberek nagy része szánalmas szerintem. Nem igazán tudok(/akarok) szeretni, a kapcsolataim felszínesek, és csak addig tartanak amíg a hasznomra válnak. Nem is hiányzik egy bensőséges kapcsolat, nyálasnak és túl érzelgősnek érzem. Az emberek általában bájosnak és aranyosnak gondolnak, aztán egy idő után mindig megmutatkozik a "szörnyeteg" énem, de tulajdonképpen sokakat ez sem zavar, nem mondhatnám, hogy egyedül lennék. Mindig is vonzott a csillogás, hírnevet akarok, hogy mindenki engem csodáljon. Nem vagyok empatikus; a céljaim eléréséhez bármire képes vagyok (és ez azért elég pozitív szerintem) és nagyon megvisel, ha valami mégsem sikerül.

Ez nem mindig volt így, kezeltek depresszióval is, akkor ilyen hülye beszűkült mártír voltam, nem is értem hogy lehettem ilyen hülye.

Igazából nem hiszek a személyiségzavarokban, azt is tudom, hogy 18 év alatt nem diagnosztizálják (15 vagyok). Ha az is lenne, az sem érdekelne túlzottan, szimplán kíváncsi vagyok. :D


2010. jún. 30. 11:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A pszichiáter nem tudja a személyiségzavart orvosolni, ebben az esetben szükség van hosszas pszichoterápiára. A gyógyszer csak segédeszköz, a személyiséget újra kell építeni. Ezt azért írtam, mert valaki le akart beszélni a pszichológusról.

Az a jó, ha a két szakember együtt dolgozik.

2010. júl. 1. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Szia. Ez a személyiségzavar fiatal felnőtt korban indul. De az, hogy nem diagnosztizálják, még nem jelenti, hogy nem mutatkozhatnak jelei korábban ;)

Kíváncsi vagyok, hol olvastad ezeket. Mert egy elég fontos dolog kimaradt a listádról, amit te NEM fogsz észrevenni. Muhaha ;P És ha az a kritérium teljesül, akkor tényleg egyedül maradsz. Mondjuk, lelkiismeret és empátia nélkül téged az aligha zavarna XD.

Arról meg, hogy mitől zavar egy zavar, meg mi a kulturális norma, kár veled vitatkozni. MÉG ;)


Annyiból, amit leírtál, lehetsz egy átlagos kamasz is :D

2010. júl. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"Olvasgattam, és rájöttem, hogy a leírása teljesen igaz rám."


Csak hát a személyiségzavar diagnózisa nem azt jelenti, hogy egy listáról kipipáljuk, hogy ez/az/amaz "illik-e ránk". Főleg nem önmagát diagnosztizálja a beteg.


"Igazából nem hiszek a személyiségzavarokban, azt is tudom, hogy 18 év alatt nem diagnosztizálják (15 vagyok)"


Azért nem diagnosztizálják, mivel a te korodban személyiségről még csak nagy jóindulattal lehet beszélni.


A diagnózis az, hogy egy idétlen kamasz vagy.

2010. júl. 3. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Csak egy sokadik unatkozó tizenéves vagy, aki szociopatának próbálja kiadni magát, mert fél az emberi kapcsolatoktól.
2010. aug. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Hajlasz rá, de mivel észrevetted magadon ez már jó jel. Nem kényeztettek el kiskorodban?
2011. febr. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
személyiségzavart csak 18 év felett lehet diagnosztizálni, úgyhogy erre a kérdésre térj vissza akkor. Egyébként meg ajánlanám Döme László Személyiségzavarok c.könyvét, vmint a DSM-IV-TR Kiadványt, ezek mérvadóak ebben nem az ilyen-olyan netes cikkek
2011. nov. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!