Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ide mehet Borderline-os?

Ide mehet Borderline-os?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Van egy jó barátom,aki az orvosi egyetemre készül,és már régóta húzódik ez,mert borderline személyiségzavara van,így sok a mélypont,és mindig elbizonytalanodik.Arra lennék kíváncsi,hogy borderlineosként mennyi esélye/kapacitása van egy ilyen egyetemhez? Úgy tudom ő szeretne menni,és családi nyomás is van,de gyakran mondogatja már nekem,hogy nem érzi úgy,hogy elég erős hozzá,sokszor fél attól,hogy mi lesz majd vele a jövőben.Ezzel a zavarral az a legnagyobb baj,hogyha "fönt" van,akkor bármire képes,ha "lent",akkor elveszti minden erejét,és feladja,ezért már nem is igazán tudja,hogy ő maga mit gondol..Nem tudom milyen tanácsot adhatnék neki..

2019. jan. 29. 19:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Amit leírtál, az nem feltétlen jellemző a borderlineosokra, inkább a bipolárisokra. Bipolárisként simán van esélye az egyetem elvégzésére, bár nem biztos, hogy utána a baleseti sebész lenne számára a megfelelő állás, hanem inkább valami nyugisabb, pl.: szülész. Ha viszont tényleg borderes, akkor is nekieshet az egyetemnek, de csak akkor kezdjen emberekkel foglalkozni, ha már sokat járt megfelelő terápiákra. Bármilyen is az illető, az első és legfontosabb tanács számára, hogy járjon terápiára.
2019. jan. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi a választ!! Nos,biztosan nem bipoláris.Már régóta jár pszichoterapeutához,ő tisztán mondta,hogy border. Nekem viszont kétségeim vannak a céljaival kapcsolatban,mert érzelmileg nagyon labilis,társfüggő is,és egy orvosi egyetemhez nagy idegzet és elszántság kell..Félek,hogy súlyosbítana az állapotán mire elvégzi (és egy orvosi pálya nem rövid),ha elvégzi egyáltalán..a stresszt pedig elég rosszul tűri:(
2019. jan. 29. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!