Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline személyiségzavar?

Borderline személyiségzavar?

Figyelt kérdés
Hello! Nem is tudom hogy tegyem fel pontosan a kérdést,de megpróbálom.Borderline személyiségzavarral diagnosztizáltak kb. 2 éve.Kaptam antidepit is,nyugtatót is,járok terápiára (ha kéthetente 50 perc az orvosnál azt jelenti).De úgy érzem,hogy nem nagyon javul a helyzet.Megint nagyon ingatag vagyok,úgy érzem nem használ semmi.Öngyilkossági gondolatok jönnek,és mindentől félek.Szerintetek a borderline-ból van kiút?..

2019. jan. 29. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Van, de a 2 éve kevés hozzá. Úgy tudom, 2-10év a gyógyulási idő. Azért a BPD nem egyszerű eset. - főleg azért, mert úgy tapasztaltam, szeretnek lelépni és életjelet nem adni magukról, akár hetekig is. S ha ezt nézzük, így a kezelések is lassabban haladnak.
2019. jan. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igen ezt megértem..:/ Én még egyszer sem hagytam ki kezelést,az időpontokhoz tartom magam,de az utóbbi időben nem érzem úgy,hogy segít ez az egész.De meglátjuk..
2019. jan. 29. 21:58
 3/6 anonim ***** válasza:

Hogy a gyógyulás milyen sebességgel halad, az sok mindentől függ. Van-e borderline mellett más betegség is jelen? A terápia amire jársz csoportos vagy egyéni? A terapeutád kifejezetten borderlinera vagy személyiségzavarok gyógyítására szakosodott-e? Mennyi a tapasztalata? Te akarod-e a változást és teszel-e érte? Kapsze- a terápián ehhez bármilyen tanácsot, útmutatást, kapaszkodót?

A borderline kialakulása nagyon mélyre nyúlik vissza, a csecsemő és kisgyermekkorra. Most nem akarok ebbe belemenni, mert nagyon hosszú lenne. (De ha érdekel, akkor írok róla.) Viszont érezhető szerintem ebből, hogy egy személyiségzavar kialakulásához évekre, évtizedekre van szükség. A berögzött viselkedésminták megváltoztatása nagyon nagy munka, előfordul, hogy nem is lehetséges (szocioptáknál pl. nem is érhető el jelentős változás).

Elvileg(!) a borderline általános gyógyulási ideje 8 év (ezt a pszichiáterem mondta egyébként, nemtom milyen statisztika alapján)

2019. febr. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hangulatstabilizátor! Én azt kértem rá... 250mg lamolep .. reménykedem, hátha hatni fog!
2019. febr. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A borderlinet nem lehet gyógyszerrel kezelni. A vele járó szorongást lehet enyhíteni gyógyszerekkel, de pl. a mély depresszióra egyáltalán nincs hatással a gyógyszeres kezelés bpd esetében.

H tudsz angolul, ez a pszichiáter jól elmondja miért:

https://www.youtube.com/watch?v=vLh98L0WZog&t=1454s


A legfontosasbb lépés, hogy elköltözz a helyről, ahol a szüleid élnek és ahol gyermekkorodban éltél, hogy minél kevesebb legyen a trigger (a legpontosabban azt akarom mondani, hogy az érvénytelenítő környezetből költözz el).


A terápiát ne hagyd abba, ha kell, akkor keress olyan terapeutát, akivel közös nevezőn vagytok és kifejezetten borderline-al foglalkozik.


Sajnos ez egy összetett betegség, sok idő, sok év, mire meggyógyulsz. Ne add fel!

2019. febr. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 hosszúhajú ***** válasza:

a bordi évtizedek alatt gyógyul, 40 után szinte elkopik - ezt szakirodalomból szedtem


olvasd el lévay anikó - borderline személyiségzavarom című könyvét - medicina kiadó 2013 2200 forint volt mikor én vettem. - ő 20 év tapasztalattal írt könyvet. nekem nagyon bejött mert minden tünetről írt, tök őszintén. és arról, hogy hogyan alakult az élete kb 38-40 éves koráig a 20 év diagnosztizált border alatt. . átfogó könyv saját tapasztalatával

2019. febr. 28. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!