Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tippek alvásparalizis ellen?

Tippek alvásparalizis ellen?

Figyelt kérdés

Pár éve kezdődtek az alvásproblémáim, már akkoris csak, és kizárólag paranormális jeélegu tartalommal (szellemek,démonok,de aránylag sok horror filmet nézek,gondolom volt honnan ötletet meriteni az agyamnak :D). Tipikus tünetek megvannak (tudatos álmodás,nemtudok felébredni,félelem,pánik,heves szívverés stbstb) Havonta általában 3-4alkalommal jön elő, ritkán van hogy többször,de eléggé megvisel,utána van hogy orákig nem merek visszaaludni, szegény szívverésem se tud visszatérni a normális allapotaba jo ideig. A leggutóbbiból ugy 15perce keltettem fel magam,még elég friss az ""élmény""". Szörnyű volt, föleg az ébredés utáni pár perc amikor még nem tér észhez rendesen az ember, és nem mer mozdulni a félelemtöl. A telefonomat se mertem megkeresni percekig hogy világitsak,még olyan pánik volt rajtam. Hasznos tippeket szeretnék kérni olyanoktol akik hasonlo cipőben járnak hogy van e valami hatásos tipp ez ellen a borzalom ellen. Örök hála

22L


2019. jan. 29. 22:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne aludj hanyatt fekve. Én ezt olvastam.
2019. jan. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja és ne egyél sokat lefekvés előtt
2019. jan. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segitséget!! Hátha beválik
2019. jan. 29. 22:24
 4/6 anonim ***** válasza:
Az is fontos lehet, hogy ne használj elektronikai eszközt lefekvés előtt min. 1 órával (telefon, tv, laptop stb.), mivel ezek nagyon nyugtalanítják az agyat, hiszen a biológiai ciklusod szerint ekkor már minden nyugodt, csendes és sötét. Inkább halgass zenét, olvass, tanulj (vagy bármi más).
2019. jan. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne aludj háton. Csak akkor feküdj le aludni, ha már rendesen fáradt vagy. Ha ez túl későn lenne, akkor fáraszd le magad fizikailag, hogy hamarabb legyen.
2019. jan. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat,tesztelés alatt állnak. Eddig minden oké, a napokban nem talált be a "gonosz",remélem így is marad :)
2019. febr. 1. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!