Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hallottatok már olyanról hogy...

Darkwish85 kérdése:

Hallottatok már olyanról hogy valaki meggyógyult a skizofréniából?

Figyelt kérdés
Tudom hogy nem gyógyítható,megfelelő kezelés szükséges, de mégis ha valaki hallott ilyenről, vagy ismernek olyan személyt aki ilyen betegségtől szenved, tapasztalatok, esetleg segítség a gyorsabb felépülés érdekében kérem írja meg. Sokat segitene, ha tanacsot adnának. A páromnak most diagnosztizáltak skizofréniát és nagyon szeretnék segiteni. Folyamatosan aggódok érte. Kórházban van, és nehezen viseli. Azt hiszi bántani akarják. Még csak pár napja van bent, de úgy néz ki 1 hónap lesz belőle. Hogy tudnánk neki segíteni a gyorsabb felépülés érdekében? Köszönöm a segítséget!

2019. jan. 30. 16:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ébredések alapítványt meg lehetne próbálni, szerintem.
2019. jan. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Sajnos, nem gyógyítható. Még állandó kezelés mellett is rosszabbodhat az állapota. Ha esetleg kiengedik a kórházból, akkor is állandó felügyeletre szorul, mert percek alatt nyugalmi állapotból ön- vagy közveszélyes lesz.

Sajnos, a családban volt ilyen betegünk.

Nem tehetsz mást, mint nyugtatgatod. Részvétem nektek.

2019. jan. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Még annyit: alapítványokban ne nagyon bízz, főleg akkor ne, ha közük van a Szcientológusokhoz.
2019. jan. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Amit én ajánlottam alapítványt, azzal kapcsolatban azt szeretném írni, hogy semmi közük sincs hozzá.
2019. jan. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A sizofrénia nem gyógyítható, csak gyógyszerekkel kordában tartható.
2019. jan. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Azon vagyok hogy támogassam, bárhogy is alakul én szeretnék mindig mellette lenni és segíteni neki ahogy tudok. Ő számít rám, sosem fogom cserben hagyni.
2019. jan. 30. 17:49
 7/12 anonim ***** válasza:
A kezelőorvost kérdezd meg miben tudsz a segítségére lenni,hogyan támogasd. Ő fogja Vele tartani a kapcsolatot, tudja milyen stádiumban van, és tanácsot tud Neked adni.
2019. jan. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Feldmár Andrásnak (gondolom többek között) van más fajta elmélete a skizofréniáról, meg úgy általában a pszichiátriáról. Esetleg nézz utána!
2019. jan. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Előfordult már, hogy a skizofrénia elmúlt, de ez csodaszámba megy. Volt, aki a vallásba menekült, és meggyógyult.

Megértem, hogy erősen szorongsz és aggódsz, velem is ez történik, de nekem édesanyám van rákkal kórházban.

Vigyázni kell, hogy rendesen beszedje a gyógyszereit, akkor majd jól lesz.

2019. jan. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem gyógyítható de egy jól megválasztott gyógyszeres kezeléssel tünetmentessé tehető és a beteg- folyamatos gyógyszerszedés mellett természetesen- akár teljes életet is élhet! :)
2019. jan. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!