Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A barátnőm szerintem öngyilkos...

A barátnőm szerintem öngyilkosságot tervez. Kihez tudok fordulni? Van olyan szervezet, amelyiket ha felhívom, akkor tudnak segíteni?

Figyelt kérdés

2019. jan. 31. 00:14
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]

Itt nézelődj szerintem. Vagy hasonló helyeken. Van valami lelkisegély szám is, bár azt neki kellene talán hívni, de lehet, hogy neked is tudnak segíteni.

2019. jan. 31. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Honann tudod hogy öngyilkosságot tervez? Neked mondta el hogy meg fogja magát ölni?

Nem tudom hány évesek vagytok,de szerintem mindenképp értesítsd a szülőket,besézljetek vele,vigyék pszichológushoz.

2019. jan. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ő mondta, és sajnos nem először jött fel a téma. Családi háttere elég rossz is, 22 éves.
2019. febr. 1. 06:23
 4/7 anonim ***** válasza:
45%
Mondd meg neki, hogy ha megöli magát garantáltan rosszabb "helyre "jut" mint ahol most van! Azt hiszi hiszi megszűnik létezni? Ez egy nagy tévedés!
2019. febr. 2. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Miért mond neked ilyet? Beszéltetek róla,vagy elmondta az érzéseit vagy mi történt? Nem tudok elképzelni egy helyzetet ahol egy beszélgetés keretein belül az egyik felemlíti hogy megöli magát. Csakis figyelem felkeltésből,önsajnáltatásból mond ilyet valaki annak,aki a barátja. Úgy értem,akik tényleg megölik magukat,azok nem gyakran "fenyegetőznek" vele,aki meg akarja tenni,az meg is teszi.

Ez abból a szempontból jó,hogy csak figyelmet akar kelteni,segítéget kérni,szóval szerintem nem késő. Nem tudom mi a probléma,de a szüleinek is segíteniük kell,pszichológussal beszéljen mindenképp vagy emberekkel akik hasonló cipőben járnak. Semmi sem lehet olyan szörnyű hogy ez legyen a megoldás. Én is sokszor voltam depressziós,öngyilkos hajlamű fiatal korom során,de a terapeutám segítégével teljesen kilábaltam belőle. Meg lehet oldani mindent. Beszélj vele. Szerintem támogatásra,segítségre van szüksége!

2019. febr. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Miért mi más lehet még a semmin kívül a halál után? Menny meg pokol hókuszpókusz amit az emberek ijesztgetésére találtak ki? Amúgy, nekem is elegem van az életből, de nem mondom nyilvanosan senkinek a terveimet hanem szépen meg is csinálom, megfagyni tervezek, de ha idén már nem lesz annyira hideg akkor kiugrok a tizes tetejerol
2019. febr. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]

Mondjuk ajánlani nem ajánlom az öngyilkosságot akkor sem senkinek, ha boldog.

2019. febr. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!