Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Napokig tartó másnaposság...

Napokig tartó másnaposság vagy más probléma lehet?

Figyelt kérdés

szóval, szombat és vasárnap távoli rokonságot látogattunk, igazi idősebb falusi figurák,

gyakorlatilag bor és pálinka, sör hármasa ment szombat déltől vasárnap délig.

Ritkán ugyan de szoktam inni, az viszont biztos hogy nem ilyen sokat, 2-3 havonta egy hétvége alatt 1-4 feles meg 2-3 sör, most ennek a mennyiségnek a többszöröse volt egy nap alatt


Szóval, nem voltam különösebben "részeg" , mindenre pontosan emlékszem, viszont vasárnap este kezdődtek a gondok, elkezdtek pillanatok kiesni,

pl. a telefonom a táskámba vagy épp zsebembe raktam de nem emlékeztem rá és keresnem kellett, ilyen volt többször is. Vagy épp a vitaminom eltűnt az asztalról de nem emlékeztem hogy bevettem volna, közben pedig egyedül voltam otthon,


gyakorlatilag ilyenekből állt a hétfő, kedd, szerda.

folyamatosan javult ugyan, ma azaz csütörtökön szerintem már közel a régi szinten van a memóriám, szóval hétvégére várhatóan ismét tökéletes lesz.


viszont nem értem ezt a jelenséget, tompa, feledékeny voltam és elég zavaros volt a világ, de hogy lehetne valaki napokig másnapos ha nem iszik utána alkoholt, az alkohol sem napokig ürül ki a szervezetből.


azért elég félelmetes volt, mondhatni nagyon is jó a memóriám, de ezalatt a 3 nap alatt mint ha totálisan tönkrement volna rövidtávú memóriám. Mi lehetett ez az egész?


2019. jan. 31. 11:39
 1/10 anonim ***** válasza:
25%

Legalább tudod most már hogy nem kell ennyit inni.

Van aki nem bírja az alkoholt és tudomásul veszi.

2019. jan. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az alkohol az méreg a szervezetnek,Mindig mértékkel kell inni,Vagy egyáltalán nem inni!Mindenkinél mást hoz elő az alkohol,Vannak olyanok is akik három napot alszanak vagy Hánynak,Szóval nem csak veled történik meg hanem mással is!De az is lehet Hógy róssz piát ittál,Azért mondom mert vannak olyan piák,Amitől másnapos sem leszel!És vannak olyanok Hogy Egy Hetet vagy Beteg töle,Mien bórt ittál?.
2019. jan. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
valami kannás bot volt, elvileg házi de hát mit lehet tudni, száraz vörös, nem valami TeszkóGazsaságos 5L -es, de a bor pontos származási helyét nem tudom, elvileg a szomszéd faluban csinálták
2019. jan. 31. 11:51
 4/10 A kérdező kommentje:

egyébként 30 múltam, az is tény hogy másnapos még soha nem voltam.

- egyszer még középiskolában volt hogy annyira sokat ittam hogy az este fele kiesett, hányás de másnap már rendben voltam.

- másodszor meg pár éve egy céges vacsorán ahol a főnök kínai volt, nagyon kínálta a rizspálinkát, de ott is, másnap hánytam egyet és kész.


ilyen hogy a rövid távú memória sérült volna még nem volt, kedden már nyugodtabb voltam ahogy éreztem hogy lassan de biztosan javul, de azért elég para volt így is, meg zavaró.

2019. jan. 31. 11:55
 5/10 anonim ***** válasza:

EZ nem másnaposság. Részegen kihagyhat a memoriád és furcsaságokat érezhetsz, de másnap max fejfájást, hányingert szédülést, de ilyen emlék kimaradások nem lehetnek.

Föleg nem még napokig.

2019. jan. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
igen, én is erre gondoltam, hogy a részeg elfelejti a dolgokat, de akkor nem volt ilyen gondom mikor ittam, sőt az abbahagyása után 8-12 órával kezdődött
2019. jan. 31. 12:03
 7/10 A kérdező kommentje:
de akkor mégis mi a jó büdös pálinka történt velem és a memóriámmal? Rajtam kívül mondjuk csak egy ember ivott belőle, de vele nem fogok beszélni, távoli rokon, nem is igen ismerem stb.
2019. jan. 31. 12:05
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyszerűen S@@r Piát ittál ennyi.Amugy a bor-tol,Nekem is emlékezet kieséseim vannak,És napok-ig,Tarto rosszullét!Ezért a világon A legjobban a bort gyűlölöm!
2019. febr. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8

de nekem semmi bajom a borral, ittam már bort, néha néha szoktam is.

2019. febr. 3. 14:13
 10/10 anonim ***** válasza:
Amit a boltba veszel Bort,Az sűritett biztonságos,De a házi bor egyáltalán nem jo!Mindennel vegyitik és minden félét beletesznek,Volt egy ismerősöm aki nagyon szerette a bort,Vasárnap volt és bevolt zárva minden Űzlet,Ezért pár haverjával elindultak házi bort venni,Vettek is!De másnap bele is halt!A rendörség nyomozta és kiderűlt hogy nagy mennyiségű kálium és más anyag volt A borba,szoval ezért gyűlölöm a bort!Házi bort csak rokonóktól szoktam elfogadni,És Boltban veszek de csak kettő három póhárral szoktam belőle inni!8-as vagyok!Amikor sört ittam csak max másnapos voltam,A boltban vásárolt bortol is csak másnapos voltam,a Barátaim vettek 2-liter bort,És azt mondták boltban vették,Én elhittem és megittúk,Ugy hárman voltunk!Másnap nem emlékeztem semmire,Egy hét útán emlékeztem azon az estére!És megtudtam hogy házi bor volt,Persze amit elmondtam az nem azt jelenti hogy ne igyál házi bort,Csak nagyón oda kell figyelni,És inkább boltba venni.Vagy ha házi bort akarsz akkór olyantól aki biztonságos és nem vert át!
2019. febr. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!