Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van folyton minden...

Miért van folyton minden miatt bűntudatom?

Figyelt kérdés

Világ életemben empatikus voltam, de már kezd eldurvulni a bűntudatom. Minden miatt rosszul érzem magam, például olyan dolgok miatt, hogy lehúzom a WCt és több liter tiszta ivóvíz folyik le, mikor vannak emberek, akik szomjaznak, a zuhanyzást már inkább meg sem említem. Bűntudatom van, mikor húst eszem, mert szerencsétlen állat az életét adta ezért és el is megy a kedvem az ételtől. Amiatt is bűntudatom van, ha írok papírra, merthogy amiatt a buta jegyzet miatt mennyi fát vágtak ki...

Meg még rengeteg minden ilyen apróság van, de ez már komoly kihatással van a mindennapi életemre, hangulatomra. Mi a véleményetek, menjek pszichológushoz? Ez így nem nagyon mehet tovább.


Egy 16 éves kétségbeesett lány :(



2018. dec. 12. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet érdemes elmenned pszichológushoz ha ez ennyire hatással van a hangulatodra. Túl beleérzel szélsőségesen egy adott helyzetbe, ami valamilyen szinten igaz, de mégsem. Pl.kivágtak sok fát a papírok miatt, ez a ok. A megoldás, kivágott fák helyére nagyon sok fát fognak ültetni, hogy ne csak jegyzeted és papírod legyen, de még azért is hogy tiszta levegőt is termeljen az a fa. Elég végletesen gondolkodsz,az élet egy körforgalom. Ne szeletekben nézd, hanem egészben.
2018. dec. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :)

Igen, ezt a tanácsot már kaptam, de csak ilyen negatívan és szélsőségesen tudok gondolkodni :(

2018. dec. 12. 18:01
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezen lehet változtatni, tényleg menj pszichomókushoz...
2018. dec. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%
Ahhoz képest, hogy sokan teljesen feleslegesen hasnálnak autót, szennyezik a levegőt, túráztatják az autó motorját a tömbház előtt, mert hogy anélkül nem lehet elindulni, és mindenki a tömbházban ezt hallja, sőt még kap is a benzinbűzből, ha éppen szellőztetni akar... és hogy az emberek jelentős része gyalog/tömegközlekedéssel is simán el tudna oda jutni, ahova autóval megy, a papírlapod és az állatok megölése kismiska. Érdemes lenne megvizsgálni, hány állatnak okoz valamilyen károsodást az autók benzinbűze miatti légszennyezés. És érdemes lenne megvizsgálni, te közvetve mekkora károkat okozol a papírra írással és a vécé lehúzásával. Te gyakorlatilag máshogy nem is tudnád ezeket megoldani: enni kell, tisztálkodni kell, vécét öblíteni kell, egyelőre nincs rá más lehetőséged. Tipp: amíg beszappanozod magad, arra az időre elzárhatod a zuhanyt. Vagy le lehet önteni a vécét a megmaradt felmosóvízzel is, vagy egyéb fennmaradt vízzel. Én is így szoktam, amikor tehetem. Ennél többet nem hiszem, hogy tehetünk. Inkább a szüleid figyelmét hívd fel, hogy ne használjanak autót, ha használnak.
2018. dec. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!