Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzem azt, hogy nem...

Miért érzem azt, hogy nem szabad ennem, mikor tudom, hogy butaság?

Figyelt kérdés
Volt egy időszakom 1-2 éve, amikor szándékosan nem ettem, és jó sokat fogytam, viszont nagyon rosszul voltam miatta. Nyilván a minimálon éltem, pedig a pénzem és az étvágyam is megvolt hozzá. Most már tudom, hogy nem vagyok elhízva, sőt, teljesen normális alkatú vagyok 20 éves lány létemre, viszont amikor tükörbe nézek, mintha valami azt súgná, hogy nekem nem szabad ennem, és ha mégis megteszem, rosszul kell éreznem magam miatta. Mindig eszembe jut, hogy ez nem logikus, ha fogyni akarok, el kell mennem sportolni, de valamiért az agyam nem hagy nyugodni, az jár a fejemben, hogy mindenki jobban jár, ha én nem eszem inkább, és akkor gyönyörű vékony leszek. Nem szeretnék megint beleesni ebbe a hibába, pedig sokszor veszem észre már magamon, hogy szándékosan éheztetem magam. Mi ez, miért van, mi a teendő?

2018. dec. 9. 13:21
 1/1 anonim ***** válasza:
Pszichológushoz menni, hogy az okokat kiderítse és enni.
2018. dec. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!