Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Most komolyan, mi az élet...

Most komolyan, mi az élet értelme? De úgy istenigazából? Megváltó válaszra lenne szükségem, nem feltétlenül boldogságra.

Figyelt kérdés

Még évekkel ezelőtt átkattant az agyamban valami, onnantól kezdve nem lelek örömöt semmiben. Egyszerűen még sehol senki nem tudott nekem olyat mondani, ami ezt az életfelfogást részemről megváltoztatta volna, akár csak egy parányit is. Még a híres Csernus doki válasza sem kielégítő számomra, sőt egyenesen nevetséges az én szemszögemből. Ő szerinte az az élet értelme, hogy majd egyszer milyen szájízzel halunk meg. Hogy életünk folyamán bele tettünk-e mindent, amit tudtunk, vagy pedig féltünk és meghunyászkodtunk. De milyen meghunyászkodásról beszélünk, ha nincs semmi iránt motivációja az embernek? Mikor látom mások elért sikereit, még annak a gondolata sem izgat, hogy "hű de lennék a helyében pár embernek". Tehát irigykedés kizárva ilyen szempontból. Irigy talán egyetlen dologra vagyok jogosan, mégpedig arra az érzésre, ami bennem nincs meg. Hogy másnak annyiból megvan az életcél, hogy legyen jó karrier, vagy család, vagy jó férj/feleség, vagy hogy beutazza a világot, vagy hogy fejlessze megállás nélkül a tudását. Egyszerűen egyikkel sem tudok azonosulni, nem kielégítő. Egyszerűen csak az az egy állapot van a fejemben, hogy racionálisan nézve nincs értelme semminek, bármit teszel, bármeddig élsz. Mielőtt valaki azt mondaná, hogy a pillanatnak kell élni, azt kell élvezni, hát nem, engem ez sem elégít ki. Nem vonz a pénz gondolata, sem a házasság, sem gyerekvállalás, az élet adta szórakozási lehetőségek sem, vagy hogy beutazzam a világot, sem az, hogy feltaláljak valami újat, amit még senki más. Ugye azt látom, hogy a többi embertársam a jól bevált sablonokat követi, és érdekes módon náluk működik. Mint hogy becsajozzanak/bepasizzanak, és ugyanúgy családot alapítsanak mint az ősök, vagy minél nagyobb tanulmányra tegyenek szert, vagy egyszerűen csak elisszák, elpiálják az agyukat (talán nekem is ez kéne?).


Nem vallom magam rossz embernek, sem pedig mások, sőt egyenesen jó embernek lát a környezetem és a családom is. Senki nem lát pontosan bele a fejembe (ami érthető), így csak egy megkeseredett, legyengült, depressziós srácot látnak, ami szintén érthető a jelenlegi mentális állapot mellett. Voltam évekig depressziós, mára már az is neutrálissá vált, most inkább ürességet érzek, se boldogságot, se fájdalmat, de semmiképp sem jót. Ez már a klinikai depresszió jele, vagy pedig depresszív állapot? Mert úgy tudom a depresszív állapotnak van/vannak konkrét okai, aminek ha az ember eleget tesz, akkor megszűnik a depresszív állapot. Az élet szerintem nem adott soha okot sem arra, hogy ilyen legyek, legalább is nem külső tényezőktől alakult ki ez nálam. Se a neveltetésem, se a környezetem ahol élek nem ilyen életet él, nekem mégsem hozta meg semmi a kedvem semmihez.


Most erre tudom sokak válaszát, csak csinálni kell dolgokat, meg lefoglalni magam, igen ám, de ez már nem működik. Ez működött olyan 10 évig, mire rájöttem, hogy bármi amit csinálgatok, ami még valamikor kicsit le is foglalt, önmagam éreztem benne, mára az is csak amolyan lyukpótló számomra. Lyuka alatt nem arra gondolok, hanem egy nagy üres térre, amit megpróbáltam betömni az élet általános tevékenységeivel, hátha akkor úgy érzem van értelme az életnek.



2019. febr. 3. 07:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a vitamin- és ásványianyag-pótlás csodát tesz az emberrel. Visszahozza az életkedvet. Elcsépelt mondás, hogy ép testben ép lélek, de igaz. Érdemes lenne inkább ezen gondolkoznod és errefelé lépned.
2019. febr. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Én is voltam depressziós, és először egy pszichológushoz mentem, aki mindenféle teszteket végeztetett velem, és többek között az is kiderült, hogy nagyon magas az IQ-m, és a férfi arra a következtetésre jutott, hogy ez lehet az oka a problémáimnak. Én ezt nem fogadtam el, és kerestem egy pszichiátert, aki gyógyszeres kezeléssel rendbe hozott, hisz ahhoz, hogy az élethez való hozzáállásom pozitív irányba változzon, az agy kémiai összetételén is változtatni kellett.


Ha ódzkodsz a gyógyszeres kezeléstől, vagy amíg nem keresel fel egy szakembert, az alábbiak is segíthetnek (pár dolgot már említettek a korábbi hozzászólók is):


„A modern depresszióellenes gyógyszerek hatására agyunkban megemelkedik a szerotonin szintje, azonban e gyógyszerek nélkül is tehetünk érte, hogy e fontos biokémiai anyag elegendő mennyiségben álljon rendelkezésünkre.”


„Hogyan gondoskodhatunk megfelelő szerotoninszintről a szervezetünkben?


• Rendszeresen - lehetőleg naponta - fél órát mozogjunk, sétáljunk a szabadban. Még borult időben is természetes fényzuhany éri testünket, ezért aktiválódik szerotonintermelődésünk.

• A sok triptofánt tartalmazó élelmiszerek ellátják szervezetünket a megfelelő alapanyaggal, amelyből szerotonint tud előállítani: dió- és mogyorófélék, hal és keménysajtok (ementáli, eidami, gouda). Szénhidrátokkal együtt fogyasztva hatásuk fokozódik. A B6-vitaminban gazdag étrend (teljes őrlésű gabonák, zöldség és hal) szintén segít a szerotonin előállításában.

• Mértékkel a csokoládé is képes kilendíteni bennünket a hangulati mélypontokról.

• Ne stimuláljuk magunkat mesterséges megvilágítással. Szervezetünknek szüksége van az alvás és ébrenlét természetes ritmusára.”


„Az általános rosszkedvűzőnek számító csokoládé esetében szerepet játszik a béta-feniletilamin (röviden PEA) is. Ez az anyag nem csak a szerotonint aktiválja, hanem más ingerületvivő anyagokat is, mint például a dopamint és a noradrenalint, amelyeknek szintén hangulatjavító hatásuk van. Ajánlott tehát a magas kakaótartalmú csokoládék fogyasztása, ám a PEA-szint jelentősen emelkedik testmozgás hatására is.”


A fentiek persze alapjaiban nem fogják megrengetni az élethez való hozzáállásodat, de általuk talán egy kicsit elviselhetőbbnek fogod érezni az életet. Az igazi megoldás mindenképpen egy szakember felkeresése lenne. Ha megjön az életkedved, megtalálod az értelmét is.

2019. febr. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%

Vallásos válasz: Bejutni a mennybe.

Nem vallásos válasz: Gyerekek.

2019. febr. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Minden egyes leszületésünknek az az értelme,hogy fejlődjünk spirituálisan mivel lelkek vagyunk csak egy anyagi testben vetülünk ki.Életünk értelme,hogy lelkünk fejlődjön ez alatt értem azt,hogy megtapasztaljunk jót,rosszat,hibázzunk,boldogságot kapjunk,szeressünk,szeretetet kapjunk. Ezeken túl talán az lehetne a másodlagos értelme az életünknek,hogy jobbá tegyük a Földet mind a környezetét,mind az egész emberi faj értelmét. A világon a legfontosabb dolog a szeretet,egészség,a harmónia, de mivel az éremnek 2 oldala van ezért a rossz dolgoknak is jelen kell lenni hogy egyensúlyban legyen a jó és a rossz. Mert ameddig a rosszat nem tapasztaljuk addig a jót sem fogjuk istenigazából értékelni.
2020. máj. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!