Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mégis mi értelme van így...

Mégis mi értelme van így bárminek is?

Figyelt kérdés

Kezdem úgy érezni hogy nincs semmi jelentősége az életemnek. Fiatalabb koromban nyílt voltam, szociális, voltak barátaim. Most viszont? Nincs semmi motivációm, nem vagyok képes kilépni a házból kivéve ha muszáj, nincs egy ember sem az életemben akit barátnak nevezhetnék vagy akivel beszélhetnék. Ha bárkit meglátok hogy rám vagy csak az én irányomba néz, egyből azon jár az eszem, hogy mit gondolhat rólam. "Nézd milyen furcsán áll" "Hogy lehet így felöltözni?" "Milyen furcsa alak, csak bámul maga elé".


Mikor apámnak segítek valamiben és valamit meg kéne oldani olyan mintha az ötleteimet a négy falnak mondanám, van amikor megmondja hogy ne okoskodjak és kész. Ettől úgy érzem magam hogy túl ostoba vagyok még egy alapvető feladat megoldásához is. Jelenleg egyetemen vagyok első éves ahová szívem szerint nem is akartam menni de a szüleim rábeszéltek. Mind idáig jeles tanuló voltam azonban most már egyáltalán nincs bennem akarat és ez meg is látszik. Az első vizsgám egy hét múlva lesz alig készültem rá és minap az anyám kijelentette hogy mennyire csalódott bennem, hiszen mindenki agyonra tanulja magát vizsgaidőszak alatt én pedig csak vegetálok. Ő volt az utolsó személy akitől ilyen megjegyzést vártam.


Kezdem úgy érezni hogy elegem van az életből. Minden nap valami végett stresszelek. Ha nem az végett hogy leadandóm van iskolában akkor találok valami mást. Mentálisan kivagyok készülve. Alig eszek, vagy alszok. Nem járok ki sehová az egyetemen kívül. Nincs ami motiváljon, csak azt várom folyton hogy vége legyen a napnak és mehessek haza elzárkózni a kis burkomba, ott legalább senkinek nem okozok csalódást. Már arra sem emlékszem hogy mikor voltam igazán boldog, nem csak színlelten boldog.


Nem tudom mi mehetett tönkre az életem során hogy ilyenné váltam, de kezdem úgy érezni hogy az lenne a legegyszerűbb ha vége lenne az egésznek.



2018. dec. 30. 00:21
 1/3 A kérdező kommentje:
Elnézést hogy ilyen hosszú szöveget írtam, csak már valahol ki kellett engednem a gőzt...
2018. dec. 30. 00:24
 2/3 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy és milyen nemű? Rendesnek tűnsz az írásod alapján. Az a helyzet hogy jelenleg semmiben nem leled örömödet. Teljesen egyszerű a szituáció. Keresned kellene valamit ami az egyetem mellett feltöltene. Van akinek ez működik van akinek pedig nem. Nekem a barátnő hiánya olyan űrt jelent mindig (szeretethiányt) amit képtelenség pótolni hobbival vagy akármivel. Senkinek ne akarj megfelelni, magadnak elsősorban. Lehetséges hogy neked is egy szerető párra lenne szükséged, ezután a barátkozás szinte magától jönne. Úgy nyilván nehéz normálisan barátkozni ha az ember teljesen frusztrált. Tudom mert én is voltam ebben a cipőben. Rossz úgy felkelni hogy nem vársz semmit a naptól és úgy lefeküdni hogy legszívesebben átaludnád a hetet. Hidd el át tud kattani valami ami után örülsz hogy felkelsz és örömmel fekszel le mert már várod a holnapot. Nem könnyű elérni de minden nap egy új lehetőség hogy egyre közelebb kerülhess ehhez. Nem kell nagy dolgokra gondolni, a legapróbb változások is eredményesek lehetnek. Sportolni nem muszáj de aki rendszeresen fut vagy eddz az tudja hogy mennyivel jobban érzi magát és jobban bírja a stresszt. Magában ez sem old meg mindent mivel sok mindenen kell változtatni.

Nem egy szerető társra vágysz nagyon esetleg? Ha fiú vagy használd ki hogy egyetemre jársz és szólítsd meg aki tetszik.

2018. dec. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyon szépen leírta a véleményét az előttem szóló,amiből sok értékes gondolatot kiragadhatsz! Én is ilyen helyzetben vagyok jelenleg! Ha gondolod,szívesen beszélgetek privátban!Legyen szép napod!
2018. dec. 31. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!