Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon el kéne mennem pszichiá...

Nagyon el kéne mennem pszichiáterhez, de nem merek. Milyen egy ilyen "kezelés"?

Figyelt kérdés
Szóval hogy megy ez. TB-alapon persze. Bejelentkezem, első alkalommal mi történik? Milyen gyakran kell visszamenni? Gondolom orvos- és betegfüggő de általában milyen? Rögtön gyógyszert írnak?
2019. febr. 5. 09:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Ahova én járok, ott úgy néz ki, hogy minden vizit előtt ki kell tölteni 2 tesztet. Az egyik depresszióra vonatkozik, a másik meg egyéb tüneteket kérdez meg.

Utána bekerulsz az orvoshoz és beszélgettek. Nekem elég egyértelmű volt, hogy depresszióm van, emiatt írtak már fel rögtön receptet.

A kontroll vizsgálatok az első évben 3 havonta voltak, mikor lejottem a gyógyszerről akkor 6 hetente mentem.

2019. febr. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nekem is tesztet kellett kitölteni meg nagyon röviden elmondtam mi a problémám. Engem rögtön hangulatjavítóra tett és egy hónapra rá adott időpontot. Akkor jobban voltam (kellett megint tesztet tölteni) és elküdött pszichológushoz is, de ott több mint egy hónapra rá kaptam időpontot. Szóval a harmadik alkalom a pszichiáteremmel előbb volt, akkor nagyon rosszul voltam úgyhogy eküldött egy intenzív terápiára. Mármint ajánlotta, én meg egyetértettem vele, többet nem is mentem hozzá mert aztán öt hónapot voltam intenzív terápián
2019. febr. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az milyen hogy a pszichiáter elküld pszichológushoz? És milyen az az intenzív terápia? AZt sem a doki tartja? Akkor ő csak bogyót ír fel meg küldözget máshova?
2019. febr. 6. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!