Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiáter fel tud írni...

Pszichiáter fel tud írni receptre olyan gyógyszert, amitől enyhülnek a dadogás, illetve a kapcsolódó szorongás tünetei?

Figyelt kérdés
2019. febr. 6. 18:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen. És meg is tud gyógyítani.
2019. febr. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szuper, van esetleg személyes tapasztalatod a témában? :)
2019. febr. 6. 18:57
 3/8 anonim ***** válasza:
Szorongás enyhülhet a gyógyszerektől, maga a dadogás pedig egyéni, hogy kinél mennyire enyhül. Terápia mindenképp kell mellé.
2019. febr. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"Hagyományos" logopédus nem ért semmit, amíg náluk voltam, folyamatosan beszéltem és a legnehezebb beszédgyakorlatokat is elsőre tökéletesen megcsináltam, ahogy kijöttem a rendelőből, megint dadogtam.


Ha egyedül beszélek vagy olvasok hangosan, akkor is tévériportereket megszégyenítő módon tudok beszélni. De ha bejönne a szobába valaki, máris nem bírnék kinyögni két mondatot se folyamatosan.

2019. febr. 6. 19:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Pszichoterápiára gondoltam
2019. febr. 7. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Gyógyszer (szerintem) nincs a dadogásra,de tuti,hogy tréningezhető ,mivel ez egyértelműen pszichés nálad,nincs konkrét testi akadálya,hogy folyamatosan beszélj.
2019. febr. 8. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Elég neves logopédusok nem tudtak mit kezdeni velem, inkább begyógyszerezném magam és így legalább funkcionálni tudnék a világban (lásd állást találni és nem otthon lakni 30 felett és hasonlók).
2019. febr. 8. 12:09
 8/8 anonim ***** válasza:

Megértelek kérdező,és sajnálom,hogy ilyen kereszted van.

Én felkeresnék egy pszichológust a helyedben,mivel mint már írtam nem szervi/testi eredetű a probléma,ezért nem is csoda,hogy a logopédus nem tudott mit kezdeni ezzel .Ha szorongástól dadogsz ,azt lehet oldani,fel lehet tárni az okokat ,ha szükséges gyógyszert is írnak erre,de tapasztalatból mondom,hogy jobban teszed ha elkerülöd a frontin/xanax függőséget .

2019. febr. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!