Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek érdemes tb-s...

Szerintetek érdemes tb-s pszichiáterhez fordulni?

Figyelt kérdés
Kényszergondolataim vannak, úgy-ahogy együtt tudok élni velük, csak eléggé zavar, hogy olyan gondolatokkal van tele a fejem akaratlanul, amiket nagyon nem tartok helyesnek (perverzió). Anyagi helyzetem miatt magánrendelés kizárva, egy tb-s pszichiáter meg félek, hogy csak felírna valami gyógyszert, ami vagy segítene, vagy nem, viszont lenne egy csomó mellékhatása. Elég rossz sztorikat hallottam az ilyen gyógyszerekről, és pl arról is, ha valaki allergiagyógyszerrel együtt szedett pszichiátriai szert. Én allergia/asztma ellen összesen 4 gyógyszert szedek (rohampipát nem számolva), szóval erősen hajlok afelé, hogy azt mondjam, inkább legyenek beteges gondolataim (úgyse fogom őket megtenni), mint hogy az egészségemet kockára tegyem ilyen szerek szedésével. Mit gondoltok? Köszönök minden értelmes választ!

2019. febr. 8. 02:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

IGEN! Érdemes. Természetes, hogy a rémhírek terjednek a leggyorsabban.

Embere és orvosembere válogatja hogy milyen lesz egy terápiás kapcsolat. Nem kell az elsőnek bejönni, lehet, hogy az 5. lesz jó.

Van lehetőség ingyenes kezelésekre is, a családsegítőben is kell lennie pszichológusnak vagy tudják (ki tudják deríteni) , hogy merre menj tovább.

Az ilyen jellegű gondokat fontos, hogy az ember a helyén tudja kezelni, s igen nagy segítség a szakember ebben. Szemely szerint azt gondolom, hogy asz egyetlen.

2019. febr. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocs a hibákért, a telefonom okosabbnak érzi magát megint.
2019. febr. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia!:) én borderlineos vagyok, szintén elég nehéz anyagi helyzetben. Nagyon sokat segített a TB-s pszichiáter! Kérj segítséget, ha nem is válik be az első orvos, ne add fel. Nekem Dr.Lakatos László segített nagyon sokat Budaörsön. Mielőbbi gyógyulást kívánok!:)
2019. febr. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Nekem van egy tartós betegségem, ami miatt szinte rendszeresen kell járnom gyerekkorom óta, így több orvosnál is megfordultam már, soha nem voltam még magánrendelésen.

A tb-s pszichiáterek a rémhírekkel ellentétben mindig nagyon kedvesek, figyelmesek voltak, rendesen kivizsgáltak, gyógyszert csak akkor írtak fel, ha nagyon muszáj volt (pl. előjöttek a depressziós tüneteim vagy a pánikbetegségem) és mindig mondták, hogy ezeket lehetőleg ne szedjem tovább 2-3 hétnél. Inkább a pszichológushoz szoktak beutalót adni, mindig az foglalkozik velem többet. A tb-s pszichológus pedig minden páciensre rászán 45-50 percet, semmivel sem foglalkozik veled kevesebbet, mint a fizetős.


Ettől még persze lehetnek olyan pszichiáterek (biztos vannak is), akik nagyon gyógyszerközpontúak, akiket nem nagyon érdekel, hogy a páciens meggyógyuljon, biztosan nem alaptalanok ezek a pletykák. De egyébként én olyantól még nem hallottam erre panaszt, aki valóban járt volna ilyen rendelésen, ez inkább csak úgy benne van a köztudatban szerintem.

2019. febr. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld mindenkinek!
2019. febr. 11. 00:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!