Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire vegyem komolyan?...

Mennyire vegyem komolyan? Érdemes lenne pszichiáterhez menni?

Figyelt kérdés

Nos, az a helyzet hogy az utóbbi 1 -2 évben, de főleg most egy pár hónapja a kelleténél sokkal szétcsúszottabb vagyok. Nagyon sokat iszok, mivel jól funkcionál szorongásoldóként. Tapasztalok magamon elég sok mentális betegségre utaló tünetet :

Rossz jövőkép, motiválatlanság, állandó szedáltságra való törekvés, hangulatingadozás (egyszer fel vagyok dobva, máskor pedig az öngyilkosságról fantáziálok, ez naponta többször is változhat), önbizalomhiány, tompa érzelmek (nem igazán vagyok képes megélni az érzelmeimet, olyan mintha csak a töredékét érezném) nagyon sokat eszek, rendszertelenül alszok, nagyon önpusztító életvitelem van, szinte az egész napot itthon töltöm, mindig törekszem arra hogy kerüljem a gondolataimat, sokat szorongok, illetve esetleges pszichoszomatikus fájdalmakról is tudok beszélni, mivel az ízületeimben és a bordaívem alatt gyakran érzek fájdalmat.

Mennyire érdemes ezeket komolyan venni? Nem különösebben érzem magam rosszul, nagyon közömbös vagyok mindennel szemben. Lehet hogy csak azért nem érzem a helyzet komolyságát mert hozzászoktam, valószínűleg ti objektíven jobban meg tudjátok ítélni.

Keressek fel egy pszichiátert?



2018. ápr. 10. 14:37
 1/4 Mádár0218 ***** válasza:
Szerintem igen, ártani nem árt, de segít
2018. ápr. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is keress fel szakembert, mert igy az eletminoseged nem az igazi.
2018. ápr. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pszichológushoz menj, az hatásosabb hosszú távon, mint a pszichiáter.
2018. ápr. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem bipolár vagy.
2018. ápr. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!