Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Dühkitörésekkel érdemes...

Jeverezi kérdése:

Dühkitörésekkel érdemes pszichiáterhez fordulni?

Figyelt kérdés
Évek óta dühkitöréseim vannak ez abban nyilvánul meg hogy valaki felidegesít akkor el kezdek üvöltözni, elvörösödök, gyorsabban dobog a szívem és ordítozok, káromkodok. Sokszor nekimegyek a másik embernek és verekedek. Nem tudom kontrollálni az idegességemet és olyankor dühöngök. Ezzel érdemes elmenni pszichiáterhez? Vagy ez normálisnak számít tulajdonképpen? Mert zavaró hogy az ilyen kitöréseim után mindig megbánom amit mondtam és bűntudatom lesz nagyon erősen

2017. febr. 19. 15:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Feltétlenül kérd ki orvos tanácsát. Biztosan fog javasolni pszichoterápiát.
2017. febr. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek. vele meg tudod beszélni,hogy ez mennyire "normális",mert ez sok mindentől függ. Azt sem tudjuk,hogy az a környezet,ami kiváltja ezt belőled ,milyen.

Érdemes több szakemberhez is fordulni,mert nem biztos mindenki ugyanúgy látja,de ismerősökkel is beszélhestz,vag akiket megbántasz,hogy mit gondolnak erről... stb

2017. febr. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne menj pszichiátriára, ha csak nem akarod elcseszni az életed! Gondolj már bele, hogy ott leszel a rendszerben, hogy pszichiátrián kezeltek, még lehet sárga lapot is kapsz, hiába nem vagy bolond. Kell ez neked? A későbbiekben melyik munkavállaló fog neked munkád adni? Egyik sem szívesen, ha beutalnak esetleg akkor nem mondhatsz nemet, hogy márpedig én ki akarok onnan kerülni a saját felelősségemre, mert ez ott nem így működik! Tele tömnek gyógyszerekkel, amit nem utasíthatsz vissza mert megetetik veled, ha kell erőszakkal! Undorító az a hely kerüld el jó messziről! Inkább fordulj pszichológushoz, kezdj el sportolni, vagy csak szimplán találd meg valamiben az örömöd, gyakorold az önkontrollt szakemberrel, terapeutával, egy baráttal, barátnővel, de ha jót akarsz magadnak kerüld el azt átkozott helyet!
2017. febr. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ma elmentem és kaptam gyógyszereket! Már kiváltottam őket és holnaptól fogom szedni azt mondta az orvosom hogy minden rendben lesz majd megnyugtatnak az orvosságok!
2017. febr. 20. 20:28
 5/5 anonim ***** válasza:

A gyógyszerek hasznosak lehetnek időlegesen,amíg nem találsz a problémádra valódi megoldást. Hosszú távra én azonban nem terveznék velük. Nyugtatnak,de a tompaság ,amit okoznak nem lehet cél szerintem .Másrészt hozzá lehet szokni.

Próbáld megtalálni azt a problémát,ami okozhatja ezt és változtatni rajta. A legjobb valóban az lenne,ha olyan helyztetbe tudnál kerülni,ami örömet,felszabadultságot okoz, a rossz helyzeteket meg kerülni,vagy kezelni. .Pszichológus(ok),vagy ismerősök ebben tudnának segíteni,akik valóban akarnak is neked segíteni,ezt neked kell érezni.

Akár környezetváltozás,költözés,vagy új munkahely tanulás,sportolás akármi,ami kimozdít új impulzusokat adhat. Rossz a környezet,amiben élsz,vagy egyszerűen szükséged van új és újélményekre,ami most nincs meg és ez idegesít. Sok minden lehet.

Egy segítő környezet sokat segíthet ,megtalálni azokat akikkel egy hullámhosszon vagy nemcsak "kényszerből" vagy velük.

2017. febr. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!