Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lehet 29 évesen súlyos...

Mitől lehet 29 évesen súlyos memóriazavarom?

Figyelt kérdés

Először is, nem tudom, hogy fontos-e a probléma szempontjából, de pár hónapja nagyon beteg voltam, ágynak estem. Hetekig tartott a megfázás. Ekkor kezdődtek a tüneteim.


Állandóan fáradt voltam/vagyok. Fokozatosan egyre rosszabb lett/egyre rosszabb a memóriám. Már csak árnyéka vagyok önmagamnak. Nem tudom felidézni a beszélgetéseket. Nem tudom kinek mit mondtam. Nem emlékszem rá melyik nap mit ettem. Megnézem, hogy hány óra van, és pár másodperc múlva nem emlékszem rá. Kollégák neveit elfelejtem. Nem emlékszem az emberek arcára. Nem emlékszem mit, mennyiért, hol vásároltam. Nem tudok fejben összeadni. Nem emlékszem vissza az elmúlt egy évre. Érdekes módon jelszavaimat, számlaszámomat fejből tudom. A helyesírással is problémáim vannak. Korábban megtanult nyelvtani szabályokra nem emlékszem. Problémát jelent egy társas játék is, mert nem emlékszem a lépésekre. Pókereztem is anno, most pedig nem vagyok képes a saját lapjaimat megjegyezni, és előre tervezni. Nem tudok nyomon követni egy filmet sem, mert nem tudom a cselekményt megjegyezni. Társalgás közben is problémák adódnak. Nem emlékszem a mondat felénél mit akartam mondani.


Egy irodában dolgozom, ezért nagyon sokat ront a munkámon az állapotom. Kétségbe vagyok esve! A kollégáim is észrevették, hogy baj van. A párom is. egyre többet hibázom. Nem jutnak eszembe a szavak sem!

(Amikor meg voltam fázva, félre is beszéltem) A reakcióidőm is romlott.

Elhajított a lakásban valamit mellettem a párom, és fél perc múlva néztem arra ahová eldobta. Ezen meglepődött nagyon. Olyan mintha a gondolkodásom, reakcióm meglassult volna. Ügyetlenebb lettem minden dologban. Kiesnek a tárgyak a kezemből, nem tudok célozni Dartsban, ügyetlen lettem.


Kérem szépen valaki segítsen, mondjon valamit, adjon tanácsot merre induljak, mitől lehet ez!


Ha van az olvasók között orvos, vagy valaki, aki tudja mitől lehet, írjon érdemi választ!


Előre is köszönöm!


Kétségbe vagyok esve!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



2019. febr. 8. 08:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Na de miért nem mész el orvoshoz? Házi orvos pl..

Amúgy megfázás alatt pontosan mi volt a bajod?

2019. febr. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Még egy dolog! Hallászavarom is van. Nem hallok rendesen, de az is előfordul, hogy nem értem meg mit mondanak nekem. Hallom a szavakat, de nem tudom megérteni hogy mit akarnak kifejezni számomra, lehet, hogy azért, mert nem bírok megjegyezni több szót, mondatot. Ha valaki hosszabban mesél nekem nem értem miről beszél. Úgy kell a számba rágni mindent, mint egy gyereknek. Nem tudok következtetni. Fél szavakból nem értek, mínt régen. Azt hiszem elment az eszem. Olyan, mintha az IQ-m lecsökkent volna a felére. Látom a párom arcán a szomorúságot! El fogom veszíteni. Az emberi kapcsolataim is tönkre mennek.
2019. febr. 8. 08:48
 3/14 anonim ***** válasza:
55%

Sokminden okozhat ilyet, a banálisabbtól a súlyosig. Értsd: vashiány, könnyen kezelhető, de komoly tündétekkel járhat (megfázásos betegségek, torokgyulladás, látászavar, emlékezetzavar, légszomj, koordinációszavarok, gyengeség, apátia...) vagy mondjuk sclerosis multiplex, ami egy ideig szinten tartható, és sok tünet igaz erre is.

Háziorvos, labor (Fe is), aztán könnyebb a hogyantovább.

2019. febr. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Fájtak az izületeim. Az arcom, genny jött az orromból, fájt a torkom. Nem használt az antibiotikum, utána fájt a fülem, a szemem. Minden csak bal oldalon. Homályosan is láttam bal szememmel, de csak ébredés után.
2019. febr. 8. 09:00
 5/14 anonim ***** válasza:
46%
Szervi ok esetén én még mindig vashiányra gyanakszom. Milyen a menstruációd?
2019. febr. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nincs baj vele. Nem vesztek sok vért.
2019. febr. 8. 14:52
 7/14 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen tüneteim voltak, évekig szenvedtem mert minden orvos lekoptatott. Még a vérnyomásom is nagyon alacsony volt.


Végül elmentem privát laborba, kikértem a tanácsukat és ez alapján megnézettem sok mindent.


Kiderült, hogy pajzsmirigy alul működésem van (ez a TSH értékben látszik), inzulin rezisztenciám (a cukor terhelésből kiderül), és súlyos D vitamín hiányom (ezt azóta minden nap pótolom D3 vitamínnal).


A tünetek alapján egyértelmű, hogy nem vagy egészséges. Egy jó orvosra van szükséged!


Még valami: gyakran én sem ismertem meg az arcokat de, amióta a betegségeim kezelve vannak, sokkal jobb a helyzet.

A pajzsmirigy hormon pótlása pedig megemelte a vérnyomásomat a normális szintre!

2019. febr. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Kértem laborvizsgálatra beutalót, nagy nehezen! De el akart az orvos hajtani, hg szedjek milgammát! Mert nézik hg hány beutalót ad ki! Nem adhat csak úgy! Ez kész röhej! Tsh nincs is benne, legalább a vas, meg a crp benne van.Kíváncsi vagyok mi lesz az eredmény. Átküldik neki az eredményt, nem kell érte mennem. Inkább érte megyek majd, hogy lássam, mert el fogja bagatellizálni.
2019. febr. 11. 09:36
 9/14 anonim ***** válasza:

7-es vagyok:


TSH az alap, D vitamin hiány és esetleg cukorterhelést is kérhetsz. Privát laborban! Egyszer megéri kifizetni!


Nekem is volt olyan köcsög háziorvosom, aki hazudott, hogy az Önkormányzaton nézik, hány beutalót adott ki, és hogy "A fejére koppintanak", ha egy hónapban sokat ad ki.


Az ilyen orvost sürgősen le kell cserélni, ezt bármikor megteheted, jogod van hozzá!

Egy rendelőn (épületen belül) nem szokták átvenni a beteget, hogy ne legyen harag, de bármelyik másik háziorvosi rendelőben gond nélkül átvesznek.

Érdeklődj, hogy melyik orvoshoz érdemes átjelentkezni, melyik rendes!


Én átjelentkeztem egy nagyon rendes, intelligens doktornőhöz, aki bárhova gond nélkül beutal. Ő azt mondta, hogy nem igaz, hogy korlátozzák a beutalók számát!

Ráadásul, a tüneteim alapján nem csak oda utalt be, ahova kértem, hanem saját tudása és tapasztalata szerint máshova is!


Ne hagyd magad átverni, az egészségedről, a munkahelyedről és a magánéletedről van szó!

2019. febr. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

[link]


Ügyfélkapun keresztül előbb látod, mint az orvos!

Kormányablakban tudsz személyesen regisztrálni.

2019. febr. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!