Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen betegség lenne?

Ez milyen betegség lenne?

Figyelt kérdés

Nem, nem anorexia. Anorexia jelentése: Étvágytalanság. Én pedig nem étvágytalan vagyok, tudatosan vonom meg magamtól az ételt. Az utóbbi két hétben egyfolytában a kalóriákat számolom, és örülök, ha egy nap csak a 700-at érem el. Buta vagyok. Tudom. Az átlag, inkább az 1000 kalória. Sokan azt mondják, hogy nehogy fogyni merjek, mert így vagyok szép, így nincs semmi baj velem, pont jó.

(Ja persze... Csak ők nem látják minden nap azt a mesztelen testet a tükörben, amit én...)


A súlyomat nem akarom elmondani, mert szégyellem. Igazából mindig is dagadtnak láttam magam. Főleg mikor ezt anyu is mondogatja. Szeretnék legalább annyira lefogyni, hogy úgy nézzek ki, mint mikor behúzom a hasam. Najó annyira nem, mert amikor behúzom a hasam, nagyon durván látsznak a bordáim, de azért örülnék ha hasonló lenne. Bármi, csak ennyire dagadt ne legyek.


2019. febr. 9. 15:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
De, anorexia
2019. febr. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
De, az vagy. Beteg. Menj pszichlógushoz.
2019. febr. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

De igen, te anorexiás vagy.


„Ennek az evési problémának fő jellemzője, hogy a beteg drasztikus mértékű fogyásra törekszik.”


„Mindezek hátterében az áll, hogy az anorexiás személy testképe torzult, túl kövérnek látja magát. A betegség azért is figyelemre méltó, mert a kialakulása után a halálozási arány eléri a 8-9%-ot.”

2019. febr. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Igazad van, nem anorexia. Anorexia nervosa a betegség pontos neve. Olvasd el alaposan:

[link]

„A nervosa kiegészítés a betegség pszichés (idegi) eredetére utal. A köznyelvben gyakran anorexiának rövidítik, ami azonban pontatlan. Anorexia az orvosi nyelvben csupán étvágytalanságot jelent a kiváltó októl függetlenül.”

„Ennek az evési problémának fő jellemzője, hogy a beteg drasztikus mértékű fogyásra törekszik... Az önéheztetéshez gyakran társul kényszeres tornázás is. Mindezek hátterében az áll, hogy az anorexiás személy testképe torzult, túl kövérnek látja magát.”

2019. febr. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az anorexia nem csak etvagytalansagot jelent. Es te igenis az vagy. Menj orvoshoz mielobb.
2019. febr. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Teljesen igaza van az előzőeknek!

Csak azt nem értem, ha ducinak mondod magad és fogyózol, és így látod jónak (mert ugye annyira kövér vagy, hogy ismeretlenül sem mered leírni, hogy hány kiló), akkor miből gondolod, hogy ez betegség?? Mások is fogyóznak...

Ha pedig elismered, hogy ez beteges nálad, akkor érzed, hogy túlzásba viszed, nem?

2019. febr. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Honnét vetted ezt az emeletes baromságot, hogy aki anorexiás, az étvágytalan? Ez troll kérdés, vagy tényleg ennyire hülye vagy? Mert ha ezzel akarsz trollkodni, az egyáltalán nem vicces.

Ha pedig csak hülye vagy, és tényleg beteg vagy, akkor menjél orvoshoz, de szerintem ezt te is pontosan tudod, mint ahogyan azt is, hogy amiről beszélsz, az anorexia. Ennyire unatkozol?

2019. febr. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolsó. Igazad van. A barátaim mondják folyton, hogy anorexiás, meg beteg vagyok. Én tudatosan csinálom amit teszek. Ezért tettem fel a kérdést. Igazából számítottam olyan válaszokra, hogy:ez nem betegség, és akkor megmutattam volna nekik.
2019. febr. 9. 16:26
 9/11 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti*
2019. febr. 9. 16:26
 10/11 anonim ***** válasza:

később úgy is megfogod bánni hogy éhezteted magad, inkább kezd el kondizni azzal szép nőies formád lesz és egyél rendesen mellette

vagy nézz bele ebbe videóba

https://www.youtube.com/watch?v=97_9hcUZdB0

2019. febr. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!