Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon hipohonder vagyok,...

Nagyon hipohonder vagyok, pszihológushoz kellene mennem?

Figyelt kérdés
Nem az a kézmosás állandóan vagy ilyesmi. De én a hasfájásom vissza tudom vezetni a végbélrákig és ez már... Kikészít. Tudom, hogy nem lehet semmi bajom de így is mikor olvasok valami tünetről akkor azt diagnoztizálom magamon. 16/L

2019. febr. 8. 20:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%
ne olvass "valami tünetről"
2019. febr. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
19%
A hipohonderek sosem látnák magukat annak. Az az egyetlen betegség, amit nem szeretnének magukénak tudni. Te nem vagy az, nyugi, szimplán halálra ijeszted magad feleslegesen. Mindenkivel előfordul, hogy mélyre merül a neten és vad betegségeket aggat magára. Az egyetlen gyógyír, hogy megpróbálod reálisan nézni a dolgokat, nem túlreagálni, és elsősorban ne diagnosztizáld magad. Előzd meg úgy, hogy nem olvasol utánuk.
2019. febr. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%
Hát, menjél pszichológushoz, ártani biztos nem árt.
2019. febr. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Ki voltál már vizsgálva, hogy biztosan tudd, hogy semmi bajod?


A rákos betegek többségét a háziorvosuk hazaküldi, hipochondriának véve a tüneteket.

2019. febr. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hipochonderek többsége tisztában van vele, hogy túlparázza a dolgot, csak nem tudja kezelni ezt a helyzetet. A paranoia egyik fajtája amúgy,az nem diagnosztikai értékű, ki mennyire van avval tisztában, hogy van ilyen jellegű baja vagy sincs.
2019. febr. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Először is,szerintem is fontos lenne hogy abbahagyd az olvasgatást ilyen dolgokról. Keress mást helyette,ne is nézz semmilyen betegségről szóló cikket.

Másodszor,meg 16 éves vagy..Nagyon fiatal még, nem szabadna ilyenen stresszelned. Nekem is ugyanez vol 14 éves korom körül, a mai napig néha megtudok ijedni már kisebb dolgoktól is hogy biztos valami komoly,de megtanultam kezelni,és nagyon sokat javult a helyzet. Amikor már vagy egy éve minden egyes nap attól féltem hogy aznap éppen mitől halhatok meg, rájöttem hogy ezzel csak saját magamat teszem tönkre lelkileg,semmi értelme az egésznek, és nem akarok egész életemben rettegésben élni,úgy hogy közben egyébként semmi bajom sincs. Nekem elég volt ennyi,hogy beláttam mennyire hülyeség amit csinálok,illetve ezzel együtt többet is kezdtem el kimozdulni, barátaimmal voltam sokat,nekem ez is segített. Esetleg még ha sportolnál,talán az is elterelné a figyelmedet. Szerintem kezdetnek próbáld meg ezt,nem muszáj egyből pszichológushoz menni. Csak ha úgy érzed , hogy magadtól tényleg nem tudod ezt legyőzni.

2019. febr. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem voltam még ilyen kivizsgáláson soha, ugyanis a legtöbb ilyen pár nap alatt elmúlik amire ezt szokom hinni. Vagy nem is arről a betegségről van szó. A rákba egyáltalán belegondolni is félek, sőt hangosan kimondani se merem. Múlt hêten volt egy kis agyrázkódásom és attól voltam megijedve hogy agyrákom lett, de mint kiderült a fejbőrön lévő sebet hittem annak... Én úgyhiszem magamról hogy többnyire egészséges vagyok mégis a paranoia....


Köszönöm a válaszokat.

2019. febr. 9. 12:43
 8/12 A kérdező kommentje:
Tényleg próbálom ezt minél inkább figyelmen kívül hagyni, de aztán este lefekszek és ismét ezen kattog az agyam...
2019. febr. 9. 12:46
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvánvalóan pszichológushoz kell menni, pláne ha már aludni se tudsz tőle. A hipochondria csak tünet. Minél hamarabb kapsz támogató segítséget, annál gyorsabban megoldódik a szorongás.
2019. febr. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
45%
Egészségszorongás zavarod lehet. Szerencsére gyógyítható. Háziorvosnál írasd fel magad egy pszichiátriai szakrendelésre, ő a szorongásoldó gyógyszer mellett elirányíthat pszichológushoz, ahol pszichoterápiában isbrészezülhetsz.
2019. febr. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!