Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért zavarnak, idegesítenek...

Miért zavarnak, idegesítenek egyre jobban a zajok? 22F

Figyelt kérdés

Azt vettem észre az utóbbi években, hogy ere jobban zavarnak a zajok, főleg amikor az otthonomban vagyok. Ez lehet, ajtó csapkodás, mászkálás, emberi beszéd, kutya ugatás, madár csicsergés, gyerek sírás. Nagyon feltudom húzni magamat, és szinte fel tudok robbanni, és nem tudom el vonni a figyelmemet a zajról.


Volt, vagy van valakinek hasonló problémája? Egyáltalán ezzel a problémával, milyen szakterületű orvoshoz kellene fordulnom?



2019. febr. 11. 15:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem csak simán sokat vagy otthon, nem?
2019. febr. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, de ez annak tudható be hogy inrovertált vagyok.
2019. febr. 11. 15:26
 3/9 A kérdező kommentje:
Magányos vagyok, de a 99,9%-,ban jobb szeretek egyedül lenni.
2019. febr. 11. 15:27
 4/9 A kérdező kommentje:
Életkedvem se sok van, kiégett vagyok. 22 Évesen öregnek érzem magamat, olyan mintha 50 éves vénember lennék. Ezt testben és lélekben is érzem.
2019. febr. 11. 15:28
 5/9 anonim ***** válasza:
Csak keress valamit ami leköt, és akkor nem fogsz ilyen dolgokkal foglalkozni.
2019. febr. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem (meg kb. mindenkinek) akkor szokott ilyen lenni a leggyakrabban, ha akut, erős vagy enyhébb, de krónikus fájdalmam van. Vajúdó anyukák például egy kulcszörgésre is üvöltözni kezdenek, a fájdalom miatti stressz annyira felerősíti a zajokat.

Nálad is a stressz és frusztráció okozhatja ezt a túlérzékenységet, csak épo nem fizikai, hanem lelki fájdalom váltja ki.

2019. febr. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom, de már irritál.
2019. febr. 12. 00:02
 8/9 anonim ***** válasza:

Velem is előfordul elég gyakran. Hazajövök hullafáradtan, szabad a délután, vagy akár a hétvége, és zavar, hogy a szomszéd csapkodja az ajtót, hogy valaki húzgálja a függönyt, nyitogatják a szekrényt, mosogatnak, egyszerűen minden. És én is így vagyok, ahogy írtad, hogy annyira fel tudom húzni ezeken magam.

Ráadásul extra rossz alvó is vagyok. Minden egyes reggel ilyesmi zajokra ébredek, ami már reggel felhúz..

2019. febr. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Engem elküldték pszichológushoz, a hallás az egyik legnagyobb problémám, erre azt mondták ez túlhallás, és eléggé zavarnak az ingerek is. Pl. Ha túl közel áll valaki hozzám,ideges leszek tőle. Közölte a pszicho doki, lehetséges Asperger szindróma. Ez a hallás, az az túlhallás az én esetemben egyre nagyobb probléma, annyira hogy ha szórakozó helyen vagyok, a hangok összemosódnak, nem értem amit mondanak. Míg mások megérti egymás szavát. Ha te is hasonlóan érzed, ez nem normális, nyugodt vagy mégis zavarnak hangok, akkor érdemes pszichológust felkeresni ezzel, utána elirányít a megfelelő területre ahol tényleg segíteni tudnak.
2019. febr. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!