Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Zavarnak/idegesítenek azok...

Zavarnak/idegesítenek azok akik 2x2 sávos úton jobbról-balról előzgetve törtetnek előre?

Figyelt kérdés

Nagyon sok ilyet látok, bár engem csak az zavar aki nem képes indexelni, pedig szinte minden kocsiban kézre esik az a szerencsétlen kapcsoló, nem hiszem el,hogy nem lehet legalább két villantásra le/felnyomni.

A másik meg, aki ugyan nem idegesít, de szórakoztat, hogy tör előre minden áron, aztán kilométerek múlva azt veszem észre,hogy mögöttem van.


Nektek mi a véleményetek az ilyen sofőrökről?


2016. aug. 27. 12:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen, de nem azért mert irigy vagyok, hanem mert zavar hogy én is mehetnék ezerrel, de szépen beállok a sorba, ő meg tolakodik.

Ilyeneket be sem engedem.

2016. aug. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%

Nehéz mindennapjaid lehetnek..nem csak irigy vagy, még kárörvendő is.

...aki előzget, az valószínű gyorsabban megy..talán erősebb, jobb az autója is, tehát ő a modern sitty-sutty....

...hogy nem indexel a kis pernahajder? .. miért tenné..nem mindegy, hogy eggyel több szabályt szeg?


Ha te tennéd ezeket a sérelmezett dolgokat, fogadjunk, hogy rögtön lenne rendőr, aki aztán jól megbüntet...és hiába mondanád, hogy ő is..ő is...ő is..


Szemesnek áll a világ.


véleményem szerint.

2016. aug. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Már ne is haragudj, de városban 50-70-es korlátozások mellett nem kell ehhez erős autó.

Egy ezer köbcentis kisautó is simán csapódik jobbra balra.Sőt, ha ilyet tapasztalsz majd figyeld csak meg,hogy nem Audik meg BMW-k jönnek mindenhonnét, hanem kis városi cirkálók mert azok befértnek mindenhová, és pont ez a baj,hogy a legkisebb helyre is befúrják magukat mert elférnek, csak leszarják,hogy másnak lehet fékeznie kell, vagy megijesztik a másik sofőrt.

Persze ők nem 50-el mennek, de ha mindenki más igen, akkor egy 70-es tempóval már lehet parádézni.

Innentől kezdve szerintem az irigység nem helytálló, mert én is tudnék így menni, és látom én is a lehetőséget, csak van egy olyan,hogy KRESZ, és szerintem ezt elsősorban azért találták ki,hogy betartsuk.Ugyan jobbról lehet előzni városban, de tudtommal ezt a szlalomozást már nem igazán tolerálja az a kis könyvecske sem.

2016. aug. 27. 13:23
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha valaki veszélyesen csinálja, akkor természetesen zavar. Nem irigység, nem kárörvendés, hanem szimplán magamat féltem. Felőlem ő ott döglik meg ahol akar, ha ez neki megéri azt, hogy maximum 32 másodperccel előbb érjen oda mint én.
2016. aug. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Jobbról persze hogy lehet előzni, csak nem szabad.


Amúgy sántít ez az egész...a kérdést is felesleges volt kiírni, mert az élet ilyen...az, hogy kisautók bevágnak, mert beférnek, az sem helytálló...csak azért mehet be a hetes bömbi elé, mert a sofőrt épp akkor szopja le a barátnője, és nem figyel az útra..vagy telefonál, vagy basztassa a gps-ét..


felesleges ezen rugózni...Budapest alkalmatlan ennyi autót befogadni..dugó dugó hátán..

én éltem több ázsiai országban, ott szoktam meg azt, hogy nagy türelem kell. Ráadásul ott busszal is közlekedtem. Ami itt van, az még bőven elviselhető.

2016. aug. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, idegesítőek, de az indexet szinte már senki sem használja, mert félnek, hogy ínhüvely-gyulladást kapnak. Másrészt az ilyen Menő Manók mellett ott ül a csaj, aki előtt így menőznek, ezért is csinálják ezt. Van a neten egy baleset, miszerint hirtelen ment a leállósávba egy autó (azaz jobbról előzött), csak "szerencséjére" beleszállt egy lerobbant autóba. Szóval "nagyon" érdemes menőzni.
2016. aug. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%

Van, aki be tudja rakni féktávon túl. Ő ügyes.

Van, aki bevág és befékez. Ezeket utálom, mert veszélyesek.

A legtöbbször aki ide-oda cikázik, nem is jut előrébb röhögtni szoktam, mert sokszor lehagynak, miközben veszélyesek, de ugyan ott tartunk. Az a kevés, aki előrébb jut, de mindenki mást fenntart, tehát kárt okoznak. De őket nem érdekli. Ez az önzés. Nem az élelmes magatartás.


Nekem már van kamerám. Havi színten több feljelentést teszek. 70%ban megy bírságot is kap az illető. Sajnos néha nem kapcsol be automatikusan, pedig vannak jópofa képek. Amiket a rendőrség visszautasított, azok rendszámmal mennek YouTubera. Hiszen törvény szerint nem bűnösök, akkor miért ne lehetne mutogatni őket?


A taxisok a legnagyobb seggek ilyen téren. Ők sokszor önbíráskodnak befékezésekkel.

2016. aug. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"az, hogy kisautók bevágnak, mert beférnek, az sem helytálló...csak azért mehet be a hetes bömbi elé, mert a sofőrt épp akkor szopja le a barátnője, és nem figyel az útra..vagy telefonál, vagy basztassa a gps-ét.. "


Ez egy iszonyú buta meglátás.Te tipikus az a sofőr lehetsz aki mindent elnéz az Audinak meg a BMW-nek, te azt nézed,hogy milyen kocsi, ha a Suzuki teszi be eléd gondolom felháborodsz, ha BMW akkor meg még segíted is.Csak nem értem miért.

A legnagyobb hülyeség, meg hogy csak azért előzi be a BMW-t, mert az ezt meg azt csinál.

Nagynénémnek új Audi a6-osa van, 3.0 TDI, és ha 50-el lehet menni 50-el megy.Beelőzi boldog-boldogtalan, és nem azért mert el van foglalva, hanem mert ő egy ilyen sofőr.

A lényeg meg a sofőr nem pedig az autó.

2016. aug. 27. 19:41
 9/9 anonim ***** válasza:
Néhány éves jogsim birtokában zavart és idegesített is, ma már nem. Ha valaki közvetlenül elém vág be, örülök, hogy a reflexeim kiválóan működnek. Nem villantok rá, nem dudálok rá, minek? Ami megtörtént, azon változtatni úgysem tudok, szerencse, hogy nem történt koccanás. Az ilyen manővert többször is elszenvedve se veszít időben néhány percnél többet az ember, még akkor se, ha éppen miattuk ragad be piros lámpára.
2016. aug. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!