Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kimerüléssel milyen orvoshoz...

Kimerüléssel milyen orvoshoz menjek? Elég, ha a háziorvossal kiíratom magam táppénzre?

Figyelt kérdés

Tanárként dolgozom. Szeretem a munkám, nem cserélném le. Viszont úgy érzem, hogy kimerültem.

Nehezen tudok koncentrálni, türelmetlen vagyok, minden apró dolog zavar, még a zajok is. Nehezen viselem a sok embert magam körül jelen helyzetben.


Ilyen esetben mit tegyek, hova forduljak?


38/N


2019. febr. 11. 18:39
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ma már nem mentem be dolgozni, mert szédültem és hányingerem is volt. Nem tudom, ezen a ponton hogyan tovább.
2019. febr. 11. 18:40
 2/12 anonim ***** válasza:
Pszichiater
2019. febr. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Csinàltass egy labort, szedj vitaminokat, kalcium, magnezium, c vitamin. Valami tortent ami miatt igy erzel? Esetleg terhes nem lehetsz? Ha kimerult vagy, akkor nem eleg otthon lenni, es pihenn, utana kell jarni az oknak.
2019. febr. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#1 Egyből pszichiáter túlzás.
2019. febr. 11. 18:55
 5/12 A kérdező kommentje:

#3


Terhes biztos, hogy nem vagyok. 100% kizárható.

Nem történt semmi rendkívüli dolog, sem olyan, ami új volna, hogy ezt kiváltsa.


De a saját tanórákon túli sok projekt, helyettesítés és az azokkal járó stressz terhelhet meg. Én erre gyanakszom. Mert ezek azok, amelyek egy ideje folyamatosan fennállnak, és érzem is, tudom, hogy nyomasztanak.

A projektekből a rám osztott részeket nem mondhatom vissza, és azokat tanórák mellett kell vinnem.

2019. febr. 11. 19:00
 6/12 anonim ***** válasza:
44%

Háziorvos kiírhat táppénzre egy rövid időre. Az viszont nagy kérdés, hogy fél év eltelte után miért vagy kimerülve...

Ha nem arról van szó, hogy több munkahelyed van, akkor a nyári szünet után fél évvel gáz, ha nem tudsz dolgozni.

Szedj vitamint, csináltass vérképet, szóval kezdd a háziorvosnál.

2019. febr. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
30%
Istenem, ha kicsit is belelátnátok a tanár munkájába, nem mondanátok ilyet, hogy gáz, hogy fél év után ki van merülve! Kábé minden nem nagyon fiatal tanár ki van merülve. A háziorvossal kiírathatod magad egy hétre, azalatt összeszeded magad a szünetig.
2019. febr. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#6


Sajnos a közoktatás már nem a tanításról szól, hanem gyerekmegőrzés úgy, hogy semmi eszközöd nincs a neveléshez.


Amikor a gyerek a legközelebbi felmenőmet szidja, káromkodik, és szóban akármit teszel, nem számít. Pofán pedig nem vághatod, hogy tudja, hol a helye.

Itt tart most a nagy gyermekközpontúság. Ez az egyik szélsőséges eset. De ez sajnos egyre gyakoribb.


Így kell "tanítani", mert a diákok teljesítménye a tanárt is minősíti az igazgatónk szerint.


Ezek mellett, tanórákon kell kötelezően részt venni ilyen-olyan projektekben, amit a suli bevállal és ha akarod, ha nem el kell vállalnod.


Ez még csak egy parányi része, ami igenis kimerít napi szinten.

2019. febr. 11. 19:16
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Egy tanár nem nekünk gyerekeknek panaszkodik. Ha meg nem bírod a tanítást, vállalj munkát a Tescóba.
2019. febr. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#9


Csak gyerekek latogatjak ezt az oldalt?

Amit te panasznak erzekelsz, azok tenyek.


Ha nem tudsz erdemben valaszolni, mivel meg gyerek vagy, igy gorgess tovabb. Koszi. :)

2019. febr. 11. 22:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!