Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Holnap megyek háziorvoshoz!...

Holnap megyek háziorvoshoz! Idegi kimerüléssel kiírhat iskolából? Vagy beutalhat kórházba valami kezelés szerűségre?

Figyelt kérdés

Nagyon nagyon ki vagyok merülve mentálisan. Hetente alszok kb 10-12 órát összesen hétfőtől vasárnapig. Nem valami kellemes. Az iskola miatt nagoyn stresszes vagyok, nem csak a tanulnivaló sok, de a korosztályom tagjai között is szorongok örökké. Sokszor van a stressztől hasmenésem, remegés lép fel, hányinger, hányás akár éhgyomorra is, szédülés, rémálmok. Sokszor már hallucinálok is a kimerültségtől, de már szedtem nyugtatókat, azt nem akarom újra.


A lényeg, holnap mennék háziorvoshoz reggel, ha ezeket elmondom neki az ér valamit vagy csak legyint hogy hisztizek? A szemeim már úgy néznek ki mint valami meth függőnek aki nem aludt 4-5 napja.



2017. márc. 16. 13:40
 1/5 A kérdező kommentje:
Persze nem csak az álmatlanságról van most szó, hanem arról is hogy nagyon nagyon stresszes vagyok, néha nem is reagálok a környezetemből kapott ingerekre csak ha meglöknek, vagy ilyesmi. Múltkor majdnem elütöttek annyira ki voltam merülve hogy el is felejtettem hogy szét kéne néznem az úton.
2017. márc. 16. 13:43
 2/5 A kérdező kommentje:

[link]


+ ezek közül is egyezik minden. Csak hogy ha valaki kétségbe vonná amiket leírtam, mert sokszor kapok olyan válaszokat hogy "Ne hisztizzél" meg "Majd megtudod milyen ez ha dolgozol". Okés, de én szivesebben csinálnám azt amit nyaranta is, tehát szivesebben pincérkednék 12 órában vagy dolgoznék egy raktárban mint múlt nyáron. Jobban élvezem.

2017. márc. 16. 13:47
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

Nem, nem fog kiírni. Ha nagyon jó fej, akkor max. ad 1-2 napot, hogy aludd ki magad, plusz elküldhet pszichológushoz.


De nem jobb lenne, az okkal kezdeni valamit?

Miért is nem alszol?

Mi merít ki ennyire?

2017. márc. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A stressz alaphangon. Mármint... a sok korombeli is. Nagyon rosszul érzem magamat emberek között. Szóval ilyenek. De egész nap ilyeneken agyalok. Napok óta még csak eszembe sem jutott hogy mosolyogjak vagy valami mert egész nap csak aggodalmaskodok meg "rinyálok" egyesek szerint.
2017. márc. 16. 14:17
 5/5 anonim ***** válasza:

Neked lazítanod kéne, elhiszem hogy nehéz a suli, én is átérzem sajnos; tudom hogy kimerítő tud lenni. De figyu, ami irtó fontos, hogy az egészséged rovására ne menjen, szóval este 10kor alvás, és nem tanulás. Sportolj, kapcsolódj ki 1-1 órára minden nap; hidd el sokkal jobb lesz. Nem szabad egyfolytában a tanulás és iskola járjon a fejedben.. szerintem ha kicsit lazítasz, még talán tanulásban is javadra fog válni, könnyebben megjegyzed a dolgokat,.. Kell az agynak is a pihenés ám!

Elmondhatod a dokinak akár, de szerintem nagyvonalakban is elég, hogy pár napot kérnél, ha lehet.

2017. márc. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!