Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit jelent az, hogyha a...

Mit jelent az, hogyha a pszichológus akihez 2 éve jársz továbbküld pszichiáterhez és a továbbiakban csak orvossal együttműködve vállal?

Figyelt kérdés
Ez azt jelenti, hogy nagy a gond? Bipoláris zavarom van, 3 hónapon át napi több ingadozást is átéltem. Most jobban vagyok. Nem nagyon tudom elfogadni ezt a helyzetet, azt sem, hogy ezt az egészet betegségnek tekintsem. Próbálok normális életet élni, dolgozok, párkapcsolatban élek. Most kezdtem el gyógyszert szedni, viszont nem tudom így elfogadni magam és nem érzem magam annyira betegnek mint a szakemberek (több) Tudom ez elég zavaros, de van valakinek bármi ötlete vagy tapasztalata?
2019. febr. 11. 20:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg olyan zavart tapasztalt a pszichológus, amely túlmutat az ő területén. Gyógyszer felírására például ő nem jogosult. Az mondjuk fura, hogy csak két év alatt jött erre rá. Gondolom, jó sokat fizettél neki ez alatt.
2019. febr. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez annyit jelent, hogy ha meg akarod tartani a jelenlegi pszichológusodat, akkor el kell menned pszichiáterhez. Ha nem akarod megtartani, akkor mehetsz akárhova, csak hozzá nem. De jobb ha megfogadod a tanácsát.
2019. febr. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
74%

A betegséged kezelése gyógyszert igényel, tehát az a pszichiáter kezelési körébe tartozik, hiszen a pszichológus nem írhat fel gyógyszert. Mellette persze járhatsz hozzá terápia kiegészítésként. Ezért küldött tovább. A legnagyobb gond a betegségeddel kapcsolatban az, hogy általában nincs betegségbelátás - ahogy nálad sem és így nehéz kezelni, hiszen könnyen elhiszed magadról hogy nem is vagy olyan beteg és minek beszedni a gyógyszert. Azt kellene megértened hogy súlyos a problémád és mindenképp gyógyszeresen kell kezelni. Ezeket a gyógyszereket viszont be kell állítani és az nem 2 nap, hanem kb 3 hét is van mire elkezdenek hatni. Ha közben nem szeded, az jelentősen visszaveti a javulást. Egyébként pedig elérhető tünetmentesség, én ismerek olyat aki több mint 10 éve tünetmentes mert beszedi a gyógyszereit. És továbbra is szedi, hiszen megértette hogy attól nincs tünete.

Kitartást kívánok és a legjobb javaslatom hogy fogadd el a kezelést és működj együtt.

2019. febr. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!