Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha depresszióval elmegyek...

Kakaos.pampuska kérdése:

Ha depresszióval elmegyek pszichiáterhez mihez fog velem kezdeni?

Figyelt kérdés

Már lassan egy éve, h észre vettem, h komolyabban előfordul nálam a depresszió. Nem is kell, h kiváltó oka legyen. Egyszerűen nem tudom magam jól érezni, nem érdekel semmi, nem tudok aludni, és mostanában már az öngyilkosság gondolata is nagyon gyakran eszembe jut. Elhatároztam, h orvoshoz fordulok. De nem tudom hogyan. Először kezelő orvoshoz kell menni, aztán beutalóval pszichiáterhez? És ott csak beszélgetnek velem, vagy kapok gyógyszert, vagy hogyan kell ezt elképzelni? Köszönöm a válaszokat.

21/L



2018. aug. 15. 12:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Először pszichológushoz menj, ő majd továbbküld pszichiáterhez, ha szükséges.
2018. aug. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Ha jól tudom csak beszélgetni fogtok, meg ilyen kitöltős teszteket is szoktak csináltatni a pácienssel. Gyógyszert csak nagyon súlyos esetben írnak fel, bár lehet akkor is írnak fel, ha kéred. Mindenesetre szerintem pár alapos beszélgetés is sokat segít a depresszión.
2018. aug. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A pszichológus csak beszélget, megpróbálja feltárni a problémát és segíteni a megoldásban. Ő nem orvos.

A pszichiáter (ő orvos) hasonlóan működik csak a mentális gondokat gyógyszerekkel kezeli. Depresszióra antidepresszánst, nyugtatót, kedélyjavítót fog írni. Minimum egy Frontin recepttel gazdagabb leszel.

2018. aug. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Voltam mindkettőnél. A pszichológus csak ült, nézett és írkált néha egy papírra, de még úgy kellett kérnem hogy mondjon már valamit egyáltalán, jóformán semmire se mentem vele.

A pszichiáter meghallgatott, tett fel kérdéseket amikkel megpróbálta belőni mi bajom lehet (bár tudtam addigra hogy depresszióm van azért kérdezett olyanokat is amik pl skizofréniára utaltak volna), adott 1-2 tanácsot és felírt xanaxot meg valami antidepresszánst. Végül egyiket se váltottam ki, hanem változtattam az életemen és most stabil vagyok.

2018. aug. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen hát egy magánorvos tud igazán segíteni. Az SZTK-ban csak jönnek futószalagon a betegek, pont nem érdekli az orvost az ember baja. Amikor én jártam először egy ilyen SZTK-s dokinál ...hát mint mondjak, életemben akkora közönyt nem tapasztaltam orvostól a beteg felé. Ott is hagytam a fenébe. Alternatív megoldásként meg lehetne próbálni esetleg egy kineziológust.
2018. aug. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
37%

A pszichiáter orvos egyből fel fog írni valami antidepresszánst. Elhiteti veled, hogy a depresszió "agyi anyagcserezavar", amit gyógyszerekkel meg lehet gyógyítani, és hogy ezek "korszerű, biztonságos szerek", mellékhatások nélkül.


Ez az, ami nem igaz! Több a mellékhatásuk, és garantáltan nem hatnak hosszú távon. Erős függőséget okoznak, aztán majd jönnek mellé a nyugtatók, egyre növekvő adagban, mert az antidepresszánsok úgy összezavarják az agyat, hogy erős szedálásra lesz szükség. Az antidepik úgy hatnak, mintha kivágnának egy darabot az agyadból, és közömbössé tesznek; nemcsak a kellemetlen érzésekkel, de a jóval szemben is.


A megoldás a JÓ PSZICHOLÓGUS. Rajtam az segített, és nem a pszichiátria. Az első pszichológus nagyon kedves, aranyos, igen művelt hölgy volt, akivel nagyon jókat elbeszélgettünk, de semmit sem ért. A második sem használt. A harmadik az első terápiás ülés után éreztem, hogy jó. Bizony, nagyon profi volt! Tehát a KOGNITÍV VISELKEDÉSTERÁPIA használ. Nem kamu! Szendi Gábor a depresszióipar c. könyvében részletesen leírja, miből áll és hogy néz ki a kognitív terápia. Azt is mondja, hogy nem hinni kell benne, hanem csinálni. Tökéletesen igaza van!


A pszichiátria vakvágány, tévút! 15 év pszichiátriai hülyítése után bátran ki merem jelenteni!

2018. aug. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!