Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet biztonságosan...

Hogyan lehet biztonságosan elhagyni be nem vált SSRI hatóanyagú antidepresszánst (Escitil)?

Figyelt kérdés

Két hónapja szedtem az Escitilt enyhe szorongásos-depressziós zavarra, viszont, mivel nem vált be, (hosszú hetek után is inkább felerősítette az eredeti enyhe tüneteimet) az orvosommal egyetértésben fokozatosan csökkenteni, majd elhagyni szeretném a gyógyszert. Az orvos javaslata a következő:

Három hét alatt hagynám el a gyógyszert. Az első héten (ez már folyamatban van) egyik este fél, másik este pedig egész szemet veszek be az Escitilből. A második héten minden este fél szemet szednék, a harmadik héten pedig már csak minden második este felet. Ezt követően elhagynám a gyógyszert.

Most vagyok az első hétben, ami lassan a vége fele közeleg, de komolyan összezavarja a szervezetemet a naponkénti váltás, vagyis hogy egyik nap felet (5 mg), míg másik nap egészet (10 mg) veszek be. Nem bírom ezt az ingadozást a gyógyszer mennyiségében, és elvonásos tüneteket produkálok. Nagyjából úgy érzem magamat, mint a terápia legelején, vagyis hevesen dobog a szívem, szorítást, szúrást érzek a mellkasomban, ideges vagyok, feszült vagyok, nehéz egy helyben maradnom, és sokszor sírom el magamat ok nélkül. Napi 2 db 0.25 mg-os Frontint is szedek, bár elvileg a Frontint is heti fél szemmel csökkentenem kéne, de pont most, amikor jelentkeznek az Escitil csökkentés miatti elvonásos tünetek, nem igazán tudom csökkenteni, mivel kizárólag a Frontin enyhíti kis időre az Escitil által okozott heves szívdobogást.

Úgy döntöttem, hogy most már nem várom meg azt az egy napot, és ma estétől már csak feleket fogok szedni az Escitilből. Megvárom, amíg a fél szem már nem okoz nálam ilyen durva tüneteket, és csak aztán lépek tovább, oly módon, hogy vagy felezem a felet, azaz negyedelek (bár ezt a gyógyszert nehéz negyedelni), vagy pedig miden második nap veszek be felet.

Elsősorban azokhoz szólna a kérdésem, akik hozzám hasonlóan szintén SSRI antidepresszánst szedtek, és viszonylag rövid időn belül abba kellett hagyniuk a szedést. Ti hogy csökkentettétek a gyógyszeradagot? Voltak-e megvonásos tüneteitek? Amikor már egyáltalán nem szedtétek a gyógyszert, mennyi idő kellett ahhoz, hogy már ne produkáljatok gyógyszer által okozott kellemetlen tüneteket?


2019. febr. 12. 13:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Jól gondolod a leépítést. Nekem az orvos pont így mondta. Először félre vedd le a napi adagot. Ne hagyj ki közte egy napot. Két hétig így szedd, majd vedd le negyednél kicsit nagyobbra az adagot. Ezt szedd 2 hétig. Ezután 1/4-et 2 hétig, és utána a negyed felét 2 hétig. Ezt ha gondolod még tovább is szedheted. Majd végül el lehet hagyni. A nyugtatót szedd mellette, mert durva elvonási tüneteket tud okozni. Sokkal rosszabbakat, mint a Xanax elvonása.
2019. febr. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Segít az elhagyásban, ha közben megtanulsz relaxálni.
2019. febr. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
közben érdemes elkezdeni 5-HTP -t szedni, az segít a szerotonin termelődésében így az egyensúly megmaradd
2019. márc. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!