Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Xanax (Frontin) leszokás...

Xanax (Frontin) leszokás tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Évek óta szedek Frontint alváshoz, 0,25-0,50-0,75mg.

Az egyetlen pozitívum hogy tényleg segít a gyorsabb el (vagy vissza)alvásban, ellenben a 4-5 évvel ezelőtti szorongásom szerintem 5x erősebb már, egyre kisebb dolgok miatt aggódok már beteges módon- és szerintem ez a Frontin miatt van.


Mennyi idő alatt tudnék leszokni? Azt tudom, hogy egyből nem lehet, mert nagyon megzuhansz, az alprazolam méreg ilyen szempontból.

Fokozatosan, hétről hétre csökkentve? Mondjuk 1-2 hónap?



2019. febr. 12. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az 1 - 2 hónap reális, főként ha relaxációval (autogén tréning) igyekszel helyettesíteni.
2019. febr. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A szorongás már tolerancia tünet. A 2 hónap az korrekt.
2019. febr. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne egyedül próbálj leszokni, hanem orvossal. Fokozatosan kell csökkenteni az adagot, és iszonyatosak lesznek a mellékhatások, arra készülj fel.
2019. febr. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
@23.28> mik (lehetnek) ezek a mellékhatások?
2019. febr. 13. 10:22
 5/7 anonim ***** válasza:
soha ne szedj gyógyszert intézeten kívül!!! ott figyelnek az adagra, és a fel - lejövetelre.. a gyógyszerről.. beállítják, és relatív, ha nem dug meg valaki mikor be vagy állva, biztonságban vagy.. és elgondolkozhatsz, mit keresel a bolondok között. Szóval.. a gyógyszer olyan, mint fülhallgatóval bicajozni.. nem hallod az utca zaját.. (magadat) balesetveszélyes.. nem hagy szomorkodni.. de örülni sem fogsz semminek :-)
2021. jan. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

@22.47: akkor úgy tünik, itt a háziorvos is hibás volt, 50 naponta felmentem, hogy kell Frontin, szó nélkül adta a vényt, és ezt lehetett évekig. Most új háziorvos van, ő azt mondta, csak akkor ad, ha pszichiátriai véleményt viszek, akkor úgy jár 1 évre.

Egyébként végre tényleg leszokóban vagyok, már vagy egy hónapja visszavettem 0,25-re (évekig 0,75 volt), néha ki is hagyom már 1-1 napra.

2021. jan. 7. 09:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem is értem hogy irhatnak fel haziorvosok csak úgy ilyen gyógyszert. Egyik ismerősöm altató helyett szedi. Simán felirják neki. Elképesztő! Utána meg csak kinkeservesen lehet róla leszokni. Az elhagyása pl. fej és szemfájdalommal jár pár héten át. Ezt biztosan tudom.
2021. jan. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!