Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti frlvallaljatok a mentalis...

Ti frlvallaljatok a mentalis betegsegeteket?

Figyelt kérdés
Ugy ertem baratok/kollegak/rokonok stb elott. Tudjak rolatok? Ti hogy erzitek jobban magatokat, ha vallaljatok vagy ha nem? Az emberek hogyan reagaltak? Legyszi diagnozist is irjatok.

2019. febr. 14. 01:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Csak közeli csaladtagoknak, baratoknak mondom el. Kollegaknak, távoli rokonoknak, stb, nem. Borderline szemelyisegzavar
2019. febr. 14. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
ja, amugy nekem megkonnyebbules beszelni rola, de tenyleg csak a szamomra fontos embereknek. Tamogatnak mindenben, nem változott ettol a kapcsolatunk.
2019. febr. 14. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Csak azoknak mondom el akiknek el akarom. Akikkel sok időt töltök együtt napi szinten. És megbízók bennük annyira hogy elmondjam nekik. És szeretem is őket annyira hogy megtiszteljem őket a bizalmammal. De légy óvatos kinek mondod el mert sokan nem tudják ezt megfelelően kezelni. Legyél nagyon körültekintő. Tapasztalat! Csak azoknak mond el.akikben megbízók, és tudod hogy tudják kezelni. Én szociális fóbia, szorongásos depresszió, és egyéb meghatározható személyiség zavarom van. És régebben kényszeres voltam elég durván.
2019. febr. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%
Csak 4-5 legközelebbi családtag. Másnak nem ajánlom, hogy elmond.
2019. febr. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
OCD, legközelebbi családtagok tudják, deúgymond nehezen fogadták, mármint oylan téren hogy nehezen hitték el hogy létezik iylesmi.
2019. febr. 15. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Koszi, amugy en is egyetertek veletek.
2019. febr. 15. 10:49
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de nem teljesen vannak képben. Legtöbben annyit tudnak, hogy anorexiás "voltam" és depressziós vagyok, vagy "valami bajom van", gyógyszereket szedek, pszichiáterhez járok.

Amúgy anorexia/bulimia, borderline személyiségzavar és depresszió (ami lehet hogy inkább bipoláris).

Ha bárki rákérdez, elmondom.

2019. febr. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

Senkinek nem mondom el a közvetlen környezetemben, csak idegeneknek az interneten. Nem mintha szégyellném vagy bármi baj lenne vele, csak sajnos Magyarországon borzasztóan alulinformáltak az emberek a mentális betegségekkel kapcsolatban, és csak abszolút hülye, életképtelen idiótának állítanak be, vagy valamilyen potenciálisan veszélyes, vérengző gyilkosnak, ha meg mered említeni, hogy a mentális egészséged nem tökéletes.

Én pedig egyik kategóriában sem tartozom és nem is szeretném, ha besorolnának.

Ezért inkább tettetem, hogy egészséges vagyok, amennyire csak lehet.

2019. febr. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
77%

Nekem csak anyum tudja, meg a legjobb barátnőm. A suliban az osztályban senki más. De szerintem még a többieknek akkor sem mondanám el, ha rákérdeznének, mert nem értenék meg.

-HOCD

2019. febr. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%
Pániknetegség, generalizált szorongás, ptsd. Egy trauma váltotta ki. 1-2 közeli családtag tudja senki más. Megkönnyebbülés lenne elmondani de már pár ismerőssel megjártam. Csúnyán visszaéltek vele.es megbélyegeztek. Azóta titkolom. Nagyon nehéz főleg munkahelyen. Iszonyat erőfeszítés mert sokszor vagyok rosszul. De a gyengeket elnyomják és nem értik az emberek és megbélyegeznek. Sajnos nem éri meg elmondani.
2019. márc. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!