Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszergondolatok valóra válnak?

Kényszergondolatok valóra válnak?

Figyelt kérdés

Kényszerbeteg vagyok...

a kényszergondolatok (amiktől félünk) valóra válhatnak?

Kényszerbetegektől (ocd) illetve bárkitől, pszichológus kérem irjon ha tud ebben segiteni.

köszönöm szépen előre is a választ..



2019. febr. 19. 21:44
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Általában nem, de attól is függ, hogy mik a k.gondolataid. Ha az, hogy befalsz egy tábla csokit, az könnyen valóra válhat. De ha az, hogy lemészárolod a családodat, az nem fog.
2019. febr. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

NEM.

Megkérdezném, hogy állsz a szabad akarat kérdésével? Gyakran mondták neked, hogy "olyan nincs, hogy nem akarom", "akkor is meg kell csinálni" stb.? Pedig a saját akaratod nagyon is számít. Ismerd fel, hogy a kényszergondolatok nem irányíthatnak téged! Te sem irányíthatod őket, ez sajnos ilyen, de ez fordítva is igaz! Mindegy, mire gondolsz, ha nem akarod, akkor nem kell megtenned és nem is fogod megtenni! Ja, és bevonzani sem fogsz semmit. A valóra váláshoz több kell annál, mint hogy gondolsz rá.

Remélem, segítettem! Én már megjártam ezt, és erre sikerült jutnom.


Szintén kényszerbeteg

2019. febr. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem az számít, hogy mit gondolsz. Hanem az, hogy mit teszel. Tereld a gondolataid. Bármivel és sportolj.
2019. márc. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az is a betegség része, hogy úgy érzed, meg kell ezt kérdezned másoktól. Ez különbözteti meg az OCD-t a skizofréniától.
2019. márc. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A kenyszergondolatok nem valnak valora. Vannak gondolataink, szavaink es cselekedeink. Ezek kulonbozo dolgok. Tenni kell erte, h megvosuljon!
2019. aug. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*megvalosuljon
2019. aug. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!