Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szedi valaki ezt a pszichiater...

Szedi valaki ezt a pszichiater alltal fel irt gyogyszert? Tobbi lent.

Figyelt kérdés

Voltam tegnap a pszichiaternel meghallgatta a problemam egy fel ora alatt es irt fel nyugtatot xanaxot ( de ez nem volt a gyogyszertarba es helyette frontint kaptam) ez baj esetleg?

Plusz cipralexet kaptam? Valakinek errol velemeny? Vagy ugy az egeszrol?



2019. febr. 22. 14:44
 1/8 anonim ***** válasza:
22%

Hivatalosan kéne szedni rendesen a gyógyszereket, amiket felírnak. Főleg, ha pl már az öngyilkosság gondolata is felmerült benned és erről tud a doki.


Egyrészt, ha ő felírt xanaxot, de mást adtak akkor el tudod mondani a dokinak ezt; esetleg felhívhatod most és megbeszélheted vele, hogy nem baj e, ha ezt szeded. De leharapni nem fogja a fejed, ha később szólsz, megkérdezi, hogy hogyan szedted a gyógyszereket (hánykor, milyen adagban), fizikai vagy mentális mellékhatás van e, stb.


"Szedi valaki ezt a pszichiater alltal fel irt gyogyszert?" Őszinte leszek; én kb 5 éve kerültem pszichiáterhez és kaptam gyógyszereket. Szedtem őket, de furább lettem, kb úgy viselkedtem, mint akinek 70 alatti az iq-ja, majdnem csúsztam az egyetemmel, már olyat is tettem amiből botrány volt. Akkor államvizsgáztam BA-N és megkértek a tanszék tanárai (kicsi tanszék), hogy ne menjek vissza minimum egy évig MA-ra (hogy pihenjek, illetve mert sok volt velem a gond és már igazságtalanok a többiekkel, hogy velem kivételeznek). Emellett a hónapok alatt meg sem tudom számolni hány öngyilkossági kísérletem volt. Már a családnak is elege lett. Fizikailag se voltam rendben; erőtlen voltam, lefogytam, bepisiltem, stb.


Aztán gondoltam egyet és abbahagytam a gyógyszerek szedését titokban. Pár nap után észrevettem, hogy jobb a közérzetem, a kedvem és a viselkedésem. Ez a pozitív változás tartós volt. Mindenki látta, még a pszichiáter is. De senki sem tudta, hogy nem szedtem a gyógyszert. 1,5 évvel rá a pszichiáter sikertörténetnek könyvelt el és hivatalosan leállított a gyógyszerekről (az adagokat addig fokozatosan építette le).


Ezt senkinek nem ajánlom, csak gondoltam válaszolok őszintén. :)

2019. febr. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Igen, én szedem. Úgy, ahogy az orvos előírta. Zoloftot kaptam, és Rivotrilt. Pánikrohamaim elmúltak, amúgy jól vagyok, mióta szedem a gyógyszereimet. Neked pedig csask azt tudom javasolni, ne kövesd ezt a marhaságot, amit az első írt. Érdekes, hogy itt mindenki egyetemre jár, és csuda módon megjavul, ha abbahagyja a gyógyszer szedését. Neked a gyógyszered a Cipralex, és annak a nyugtatója lenne a xanax, ami kb 10x jobb, mint a Frontin. És az, hogy egy gyógyszertárban nincs xanax, akkor elmegyek egy másikba. De hát mindenki maga tudja, mi jó neki.
2019. febr. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1. voltam



"Ezt senkinek nem ajánlom, csak gondoltam válaszolok őszintén. " - ezt írtam.


A kérdező megkérdezte, szedjük e a gyógyszereinket; én őszintén válaszoltam a múltbéli tapasztalataimat.


Szerintem van akinek használ, van akinek árt a gyógyszer; lehet a kérdezőnek segít, mint ahogy neked is; nekem ártott és sokkal jobban voltam nélküle.


A BA képzést amúgy aligt tudtam megcsinálni, azt had tegyem hozzá (csak hogy ne tűnjön úgy, hogy én vagyok a mundenre képes supergirl).


Szóval nem buzdítom a kérdezőt arra, hogy ne szedje; én szimplán őszintén elmeséltem a múltamat (ami nem marhaság ;) ).

2019. febr. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
En sem akartam mast helyette csak a gyogyszertarba azt mondtak hogy egyik gyogyszertarba se talalok most xanaxot mert valami oka van.. ( nem enlekszek mit mondott) es mivel nen volt a recepten be X - el ve hogy nem helyettesitheto ezert adtak ezt most helyette
2019. febr. 22. 16:40
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak szólok, hogy ne aggódj kérdező, mert a 2-es hülyeséget írt! Méghogy tízszer jobb. Hát nem. A Xanax és Frontin ugyanazokkal a hatóanyagokkal rendelkeznek, csak más a gyártója. Nem véletlenül adtak abban a gyógyszertárban Xanax helyett Frontint.
2019. febr. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Valóban ugyanaz a 2!! Csak a frontin olcsóbb
2019. febr. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A Xanax az eredeti, a frontin a generikuma, hatóanyag és a hatás ugyanaz.
2019. febr. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, a gyógyszertárak nem adhatnak ki neked "rossz" gyógyszert, tehát olyat, aminek nem ugyanaz a hatása, hatóanyaga, mint amit neked receptre felírtak. Lehet, hogy 50-100 éve még lehetett volna csinálni, de manapság vissza tudják keresni a számítógépes rendszerben, hogy milyen receptre te milyen gyógyszert kaptál, melyik patikában. Ha valami bajod lenne egy "rossz" gyógyszertől, az rögtön kiderülne, és megütnék a bokájukat!
2019. febr. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!